Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen edzéstervet alkalmazzak?

Milyen edzéstervet alkalmazzak?

Figyelt kérdés

Láttam, vannak itt olyanok, akik tényleg értenek ehhez a témához.

A következő gépek adottak a környezetemben: futópad, ellipszis tréner, szobabicikli, fekpad, súlyzók. Mi az az edzésterv, aminek értelme van? Eddig csináltam a fél óra futás - kar/láb erősítés féle kombinációt, de szétesettnek érzem az egészet. Hogyan csináljam? Kezdjek mondjuk futással, aztán egyik nap kar/váll/mell, másik alkalommal láb/has? Vagy inkább befejezésnek jó a futás? Vagy elején is, végén is valamennyit?

Köszi a válaszokat!


2008. jún. 16. 10:11
 1/7 anonim válasza:
100%
Az edzés előtti futást baromi gyorsan felejtsd el. Max 2-3 perc(szó szerint), ha úgy érzed szükséges, hogy kicsit felmenjen a vérnyomásod, de arra jó a hasprés is. Ha muszáj futnod akkor utána vagy reggel ha nem délelőtt edzel. Bár nem tudom, hogy mi a célod, izomépítés vagy csak egy kis álloképesség meg erőnlét. Ha el akarsz merülni a témában akkor: [link]
2008. jún. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igazából mindkettő célom. Szeretném az állóképességem is fejleszteni, illetve az izmaimat ha nem is növelni, de tonizálni. Szóval egy edzés alkalmával semmiképp ne végezzem a két edzésformát együtt? 'Megöli' a futás az izomerősítést?

Ja, amúgy lány vagyok.

2008. jún. 16. 16:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem "öli" meg, de a kardiót külön kellene, mert más típusú edzés. Lehet súlyzózás után is, de ilyenkor már csak alacsony intenzítású kardió ajánlott, mert az izmokban tárolt szénhidrát már elhasználódott és így zsírból fogsz energiához jutni. Igaz, nem túl sokat éget el egy ilyen edzés, kb 3-400 kalóriát, de a súlyzós edzés miatt a megemelkedett kalóriaégetés még sokáig fennmarad, tehát az igazi fogyás edzés után jelentkezik és nem közben. Az edzés csak az ingert adja hozzá.

A kajálásra kell nagyon odafigyelned, hogy minél kevesebb izomtömeget veszíts. Sok víz is kell, edzés közben és étkezések közben is, mert a víz segít megkötni a glikogént az izmokban, (ez fordítva is igaz) és a zsírban tárolt méreganyagok eltávolításában is fontos szerepe van.

Edzés után (figyelem jó hír!) közvetlenül gyorsan beépülő egyszerű szénhidrátokra van szükséged, kb. 50 gramm elég, meg vagy 20 gramm fehérjére. A szénhidrát származhat banánból, szőlőcukorból, sportitalból, műzliszeletből, péksüteményből, gyümölcsrizsből, egyszóval bármiből ami egyébként szigorúan tilos. Ez az időpont, amikor a cukor nem fog zsírrá alakulni, hanem mintegy "beszippantja" magába a teljesen kiürített izom.

Egyébb időpontokban kerüld a szénhidrátot, a cukrot főleg és egyél sok fehérjét, meg némi zsírt.

Na mostmár jól elkalandoztam az edzéstől :-D

Hajrá!

2008. jún. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm! :) Még lenne kérdésem: hogyan osszam fel a kardió/súlyzós edzéseket? Heti két kardió, két súlyzós elég lehet?
2008. jún. 16. 20:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát nem igazán. Eleinte talán, amíg a kezdeti "izomlázas" korszak el nem múlik. De utána át kell térned mondjuk a minden második nap edzésre, legalábbis a súlyzós edzés tekintetében.

A kardiót csak akkor csináld, ha van rá időd, nem érdemes erőltetni, mert a súlyzózás a lényeg, a kardió csak hozzáad egy kis plusszt. (mondjuk 20-25 %-ot)

Az edzésfeloszást aszerint kell végezni, hogy mi a célod.

Nem írtad kifelyezetten, hogy fogyni szeretnél, tehát nem kell mindíg teljes testre edzeni. Egy izomcsoport hetente 1 x dolgozik, tehát csinálj egy edzéstervet úgy hogy egy nagy + 1vagy2 kicsi izomcsoportra dolgozz 1 nap (például hát + váll +has) A vádli talán kivétel, annak hetente kétszer kenj oda, mert elég nehezen reagál az edzésre. Viszont irtó vicces egy sportos, kidolgozott izomzat mellett egy piszkafa láb. :-D

Ha viszont szálkásítanál, mert mondjuk az izomtömeged megfelelő már, akkor minden edzésen teljes testre kell edzeni és nagyon minimális pihenőidővel a sorozatok között.

2008. jún. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hüha! Elfelejtettem, hogy lány vagy. :-)

Jó lesz heti egy vádliedzés is neked.

Lányoknak azt szoktam tanácsolni, hogy egyik edzésen alsótestre dolgozzanak, másikon felsőtestre. Igy mindíg tudsz regenerálódni a következő edzésig.

2008. jún. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mégegyszer köszönöm! :)
2008. jún. 16. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!