Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy kezes húzódzkodás fejleszt...

Mr.Z85 kérdése:

Egy kezes húzódzkodás fejlesztése?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból kérdezem, hogy aki egy kezes húzódzkodásra edz valaki?szokta utána csinálni a kétkezes húzockodást is? Már régóta erősítek húzódzkodással,elhatároztam hogy megtanulom az egykezest.Csináltam a rávezetőgyakorlatokat utána pedig mindig csinálom a kétkezeseket is.Sikerült annyira beleerősödnöm az egykezesbe hogy már a felső pozícióba megtudom tartani magam több másodpercig, viszont megtorpantam a fejlődésben. Lehet sok az izmok számára a kétkezessel együtt? Eddig bevált. Az eszem azt mondja hogy hagyjam el a kétkezeseket legalább egy darabig, de nem bírom feladni őket, mindig jól bedurranok tölűk, csak simán az egykezesekkel nem érzem azt pulzálást mint kétkezesekkel..Valaki tud segíteni?szörnyen elvesztettem a fonalat.

2013. máj. 9. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Namármost.

Ha eljutottál addig, hogy megtartod magad felső helyzetben, akkor jól haladsz, de még nincs közel a vége. A rávezető gyakorlatokat megírhatnád, mert több információ birtokában könnyebb segíteni. A kétkezest abbahagyhatod, mert annál nehezebb gyakorlatokkal lehet csak fejlődni ebbe az irányba. Ajánlom a Fegyencedzést.

Senki nem mondta, hogy egyik hétről a másikra fog menni.

Sok sikert.

2013. máj. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg így néz ki a a hát edzésem:egy kezes tartás ameddig bírom szépen leereszkedéssel együtt 2szer mindkét kar Egy kezes húzódzkodás rásegítéssel(a másik kezemmel megfogom a húzódzkodó melletti rudat és úgy segítek rá)2szer mindkét kar. Utána:kétkezes húzódzkodás nagyon koncentráltan:5ször amennyi megy mindig változó fogással(általában vállszélességű hátfogás vagy madárfogás)Utána 10szer közepes tempolyú húzódzkodás(nem szabálytalan,csak nem olyan mint a lassított felvétel)Az utolsó 10sorozatba minnéltöbb fogás nemet viszek bele.A fegyenedzést olvastam de nem tudom..két max 3edző sorozat elég kevés bese durva ok tőle meg semmi,de igazából úgy érzem hogy az erőt legjobban az egykezes munkák fejlesztik jobban.A kétkezesek pedig már csak inkább formálnak,stb viszont annyira beleivodott a hosszú évek alatt az edzés tervembe hogy egyszerűen képtelen vagyok csak úgy kiiktatni.
2013. máj. 9. 17:21
 3/7 A kérdező kommentje:
*durranok
2013. máj. 9. 17:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát csináld végig a fegyencet, és láss csodát!

Nekem pl sikerült.

Ja, és a tempójú-t azt így kell írni, nem úgy, ahogy te tetted. :)

2013. máj. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mennyi ideig tartott mire megtanultad?
2013. máj. 9. 17:27
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként fura mert a válaszaidból nem szűrödik át semmi hasznos információ hogy hogy lehetne elsajátítani,kivéve hogy megjegyeztél egy helyesírási hibát.
2013. máj. 9. 17:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocs, ha nem voltam eléggé szóbő, legalábbis a kérdéseiddel kapcsolatban, de feleslegesnek tartottam a hosszú ecsetelést, mert a könyvben pontosan ott van, mit, mikor és hogyan csinálj. Én azt követtem szóról szóra. Amikor elkezdtem, a felemásból már egy-kettő ment, és én is pár másodpercig tudtam megtartani a felső egykezes helyzetet. Akkor (15 évesen) kb. 174 cm és 62 kg lehettem. De végigolvastam a könyvet, hittem benne, követtem az útmutatást, az elejéről kezdtem (ez fontos!), és 7 hónap alatt a tökélyre fejlesztettem. Ha nekem sikerült, akkor bárki képes rá.
2013. máj. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!