Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés otthon egykezes súlyzókkal?

Edzés otthon egykezes súlyzókkal?

Figyelt kérdés

Edzeni, izmosodni szeretnék, de nem nagyon szeretnék konditerembe járni, inkább itthon. Olvastam hogy egykezes súlyzókkal mindent lehet erősíteni, ez igaz ? Ha otthon edzek 2 egykezes súlyzóval ugyanúgy izmosodhatok mintha konditerembe járnék ?

És mennyi időt kell pihenni 2 edzés között ? Ahány oldalt olvastam mindenhol mást írtak az 1 nap pihenéstől a heti egy edzésig. Sorozat és ismétlést úgy olvastam a legtöbb helyen hogy gyakorlatonként 3 sorozat 8-10 ismétlés kb ez így jó ?

Tudnátok írni pár gyakorlatot egykezes súlyzókhoz ? Eddig ezeket csináltam : egykezes fekvenyomás, fekve tárogatás, emelgetés bicepszre, fej fölé nyomás.



2013. máj. 14. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindent lehet edzeni, no de kérdés, hogy mekkorák a súlyzóid. Ha a leírt ismétlésszám alatt nem fárasztanak ki, akkor nem nagyon lesznek alkalmasak izmosításra.
2013. máj. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kis súlyos bohóckodással nem lesz izom. Tehát pl amibe már 20-30-at bele tudsz nyomni az picike súly, nem növelsz vele izmot. Lehet izmosodni, de ahhoz megfelelő súlyzó kell. Pl én fel tudom itthon szerelni akár 60kilóra is a súlyzókat darabonként. De indulásnak elég ha veszel két szerlehető 15-20 kilóst, mert ilyen kis 5 kilóssal semmire nem mész.


Két hónapig neked egy teljes testes 3 napos edzésterv kell, ilyesmi:

[link]


De nem muszáj minden edzési napon ugyanazt a gyakorlatot csinálni az adott izomcsoportra. Tehát pl mellizom esetében hétfőn megy kétkezes súllyal fekvenyomás, majd szerdán tárogatás és pénteken végezhetsz pl egykezes súllyal fekvenyomást (még jobb lenne 30°-ban döntött padon).

Hátizomnál mehet hétfőn kétkezes súllyal evezés, szerdán húzódzkodás, pénteken egykezes evezés.

Vállra hétfőn kétkezes súllyal mellről nyomás, szerdán oldalemelés, pénteken egykezes súllyal fej fölé nyomás.

Bicepsz hétfőn kétkezes súllyal állva, szerdán egykezesekkel beforgatós bicepsz állva, pénteken megint állva kétkezes súllyal.

Tricepsz hétfőn fekve homlokra engedés, szerdán egykezessel ülve tarkóhoz engedés, pénteken hátsótámaszos tolódzkodás.

lábra hétfőn guggolás, szerdán kitörés, pénteken megint mehet guggolás.

vádlira végezhetsz egylábas vádliemelést egykezes súlyzóval a kezedben.

Hasra pedig hasprés, lábemelés.


Tehát elég sok gyakorlatot lehet gépek nélkül is végezni.Mindenből menjen 3 sorozat kb 10 ismétléssel, éppen akkora súllyal, amivel el tudod végezni szabályosan.

2013. máj. 15. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
P90X keress rá.
2013. máj. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. máj. 15. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!