Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A zsír égése miért csak...

A zsír égése miért csak bizonyos idő után indul be?

Figyelt kérdés
Valahogy nekem az olyan hihetetlen, hogy mondjuk edzek folyamatosan 15 percet, akkor semmit nem értem el,nem olvadt le rólam zsír, mert 20-30 percet kellett volna mozogni legalább. Közben meg 15 perc után már hulla vagyok :S

2013. máj. 30. 14:43
 1/3 Zakathol ***** válasza:
100%

A zsírból történő energiatermelés egy viszonylag nehéz feladat a szervezetnek. Így a kezdeti terheléskor könnyebben mobilizálható energiaforrásokból nyeri a test az energiát. Ha viszont a terhelés tovább tart, akkor szép lassan elkezdi a zsírt is bontani.


Plusz az aerob/kardio mozgások nem csak azért jók, mert az adott munkavégzés során segítenek zsírt égetni, hanem az anyagcserét gyorsító, élénkítő hatásuknak köszönhetően viszonylag hosszabb távú hatásai is vannak.

2013. máj. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szervezetünk állandóan éget zsírt. Ez a normális, természetes.


Ma divat óriási inzulincsúcsokra törni, mindenki testépítőnek képzeli magát biztos és fejlődni szeretne

[link]


hát gratulálok... alapvetően az inzulin hatása, hogy gátolja a zsírok lebontását, és pont a glikogén képzést, zsírraktározást erősíti (tehát anabolikus).


Miért? Mert divat kövérnek lenni, vagy mert imádjuk a cukros-tejes kajákat. Ilyen magyarázatok lehetnek.


De a zsírégetés mint folyamat egészséges emberben, egészséges koszt mellett állandó, hiszen nemigen emelkedik meg az inzulinszintünk, elvégre nem eszünk cukrot. Ugye elvileg..

2013. máj. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 poiu ***** válasza:
Jól gondolod, mert nem így van. Egyrészt mindig égetünk zsírt, a zsír/glükóz arány változik az intenzitás függvényében. Másrészt tök mindegy, hogy miből égetsz többet, az számít, hogy mennyi energiát égetsz. Viszont ha 15 perc után hulla vagy, akkor ez számodra nem kardió. Nem tudom, mit csinálsz és mi a célod, ha a fogyás érdekében mozogsz akkor vagy alacsonyabb intenzitású mozgásból kell több, vagy intervallum kell, vagy mind a kettő.
2013. máj. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!