Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy lőnek? Hogyan lőnek a...

Hogy lőnek? Hogyan lőnek a mesterlövészek. Miként számítják ki a lövedék esését stb. Esetleg linkelnétek olyan oldalt ahol ilyennel foglalkoznak.

Figyelt kérdés
2013. jún. 2. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
"Néhány adat 1000 m-es lövészettel kapcsolatban: 4 km/órás (épp hogy érzékelhető) szél 90 cm-el tolja odébb a találatot, 5 °C-kal melegebb levegő 20 cm-t emel a találaton, 1%-os hiba a távolságmérésben (1000 m 990 helyett) 38 cm-t ejt a találaton." Forrás: Wikipédia
2013. jún. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%

"Albert Einstein utolsó szavai ezek voltak: ÚR ISTEN, úristen baz+ gyünnek az ufók!"


forrás: Wikipédia...

2013. jún. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
nem mondom hogy nem lehet igaz, de wiki.
2013. jún. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
11%
Elég biztos vagyok benne, hogy az ilyesmit nem lehet ott fejben kiszámolni. A mesterlövészek puszta megérzésből, tapasztalatból tudnak olyan pontosan lőni.
2013. jún. 3. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 aikiboxer ***** válasza:
75%
71%: A wikipedia egy elemzés szerint a 4. legmegbízhatóbb lexikon. Egyetemi hallgatóimnak simán feladok én is wikipedia cikkeket megtanulni. Tekintve, hogy e cikkek nagy részét más lexikonokból írják össze, és/vagy komoly egyetemi tanszékek és kutatóintézetek foglalkoznak a wikipedia tuningolásával. Nem értek a mesterlövészethez, de a fenti szövegről vélelmezhető, hogy egy szakkönyvből/szakcikkből másolta ki valaki. :)
2013. jún. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kovpet ***** válasza:
100%

#4: Pedig bizony, számolgatnak keményen.

Én sajnos nem lőttem még 50m-nél messzebbre így nem értek hozzá csak elméletben és úgy is keveset (még, mert tervben van :) ), így sajnos csak igen szellősen tudnék mondani dolgokat, de akit érdekel: "long range shooting" a keyword.

2013. jún. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2013. jún. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!