Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A bikram jóga mennyire hatásos...

A bikram jóga mennyire hatásos mozgásforma? Valóban fogyaszt / izmosít, amennyiben rendszeresen űzik?

Figyelt kérdés

2013. jún. 15. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:

1. nincs fogyasztó mozgás

2. a jóga (irányzatok nélkül) az indiai harcművészek és szent emberek, szerzetesek gyakorlata volt egyrészt spirituális célú, másrészt a test erejének, hajlékonyságának és az egészség erősítésének céljával.


Szívós és erős testet ad, ha jól gyakorolják. Segít egyensúlyt teremteni a hormonrendszerben, így bizonyára az elhízáshoz vezető folyamatokat is hátráltatja DE nem úgy tűnik, hogy a táplálkozás káros hatásaival felveheti a versenyt, legfeljebb valamennyit segíthet ezen is.

2013. jún. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A Bikram jógát elvileg 30-35 fokra fűtött teremben szokták gyakorolni ezzen "modellezve" az indiai klímát. (persze más kérdés ha esetleg a jógastúdiónak már nincs pénze ennyit fűteni:) )

Ezenkívül ez a jógastílus is észrevételeim szerint eléggé kezd itt nyugatabbra elmenni a Fitness irányába, sok nehéz nyújtás, izomerősítés stb kevésbé meditatív. És kezdőknek szvsz ezek gyakran nagyon nehéz gyakorlatok.

Egyetértek hogy nem a fogyáshoz találták ki de szerintem ha eljársz heti 3-4szer 2 órát 30 fokban ezt gyakorolni RENDSZERESEN szerintem garantált a fogyás.

csak nézd meg ezt a videot: http://www.youtube.com/watch?v=maV2InOTsOc

2013. jún. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A terem 38-40 fokra van felfűtve és 90 percesek az órák. Összesen 26 ászánát (gyakorlatot) kell végigcsinálni. Nem tudom mennyire fogyaszt, ha rendszeresen csinálod és szükséged van rá, valamennyire biztosan, főleg ha a táplálkozásod is megfelelő mellette. De ez nem egy tuti fogyókúra recept, ha konkrétan a fogyás a célod, szerintem érdemes más mozgásformát is csinálnod mellette. Kifejezetten fejleszti az izmokat, olyanokat is megmozgat, amikről azt se tudtad, hogy léteznek. Ezt tapasztalatból mondom! :) Emellett hajlékonyabbá tesz és a kitartásod is fejleszti. Persze a sikerért meg kell dolgozni, nem elég ha hetente egyszer elnézel. Az elején elég nehéz, de idővel bele lehet jönni.
2013. júl. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!