Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futást hogy érdemes elkezdeni?...

Futást hogy érdemes elkezdeni? Mellé fogyókúra?

Figyelt kérdés

Nagyon elhanyagoltam magam az utóbbi években (igen, években!), és jelentős súlyt szedtem magamra. Elhatároztam, hogy (ha nem is leszek pehelysúlyú), de le szeretnék belőle adni. Amit tudni kel rólam: 178 centimhez jelenleg 122kg társul (tudom, ez már nem semmi). A célom hosszútávon a 100kg körüli tömeg megcélzása.

Tudnátok ebben segíteni, hogy merre, hogyan induljak el? Bármilyen jótanácsot szívesen fogadok.


Emellett természetesen az étkezésemre is szeretnék figyelmet szentelni, mert ez a legfontosabb, ha jól tudom. Ilyen kezdeti menüket, vagy étkezéseket mi alapján lehetne magamnak összeállítani itthon?



2013. jún. 30. 20:15
 1/3 anonim válasza:

Én egy pár kilóval vagyok nálad több, már megvan a cél kitűztem holnaptól belevágok.

Viszont ilyen súlynál nem érdemes futással kezdeni, inkább bicikli vagy séta gyorsabb tempóban.

Itt most kérdés, hogy van-e otthon valami edzőgéped vagy esetleg fogsz konditerembe járni? Vagy pontosan mit képzeltél el?


Étkezésnél figyelj a kalóriára és a ch-ra.

www.kaloriabazis.hu itt mindkettőt kiszámolja neked nem tudom ismered-e az oldalt.

saláták, gyümölcs, zöldségek, párolt csirke ezek jöhetnek.

2013. jún. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

125kg voltam, most 93 vagyok, ezt tartom 7. hónapja...

futást nem ajánlom, ezzel a súllyal kicsinálja a térdízületedet, én is azt hittem, hogy nem fogja, 2 hónapon át futottam, de már 1.5 hónapja fáj a térdem... 90 alá nem érek addig többet nem futok... Aerob edzésre van szükséged...

2013. jún. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Először rakd rendbe az étrended, az utolsó által linkelt oldal segítségével. Aztán amíg ekkora a túlsúlyod, 40-50 séta, esetleg bicikli elég lesz. Nem tenne jót térdednek például ekkora súllyal futni. Ha már leadsz a feleslegből, akkor futáshoz pl ez az edzésterv jó kezdőknek. Fokozatos és nem terhel túl.

[link]

2013. júl. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!