Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A fehérjét és a szénhidrátot...

A fehérjét és a szénhidrátot a száraz testtömegünk alapján számoljuk, vagy ahogy vagyunk?

Figyelt kérdés
Tehát én most pl. 75 kg vagyok, akkor 4g/tskg esetében 4x75, vagy előbb szükség lenne a száraz testtömegre?
2013. júl. 27. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem sok zsír van rajtad, akkor számold testtömegre.
2013. júl. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát a sok/nem sok elég relatív szerintem. :S A seggemen azért van, és a hasam sem csontszáraz .. sajnos
2013. júl. 27. 15:19
 3/4 anonim ***** válasza:
mondjuk van rajtad 5-6 kg zsír, akkor az nem számít annyit. Főleg fehérjénél mondjuk 10-20grammal több megy, de mivel 2,5g x ttkg is mehet, nem kell full 2 g x ttkg-on tartani, így az még jobb is, ha többel számolsz. Szénhidrátnál meg úgyis úgy lövöd be, hogy a heti 0,3-0,5 kg tömeg jöjjön fel. Heti 0,5k g tömegnövekedés fölött sok lesz a zsír, tehát ha több megy, akkor csökkented a ch-t. Ez ilyen egyszerű, tehát a kezdetleges ch mennyiség megállapítása csak egy kiinduló pont, utána úgyis módosul a tömegnövekedés ütemében. Remélem így érthetőbb? :)
2013. júl. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Így abszolút egyértelmű! :) Köszönöm!
2013. júl. 27. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!