Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a a különbség a karate a...

Mi a a különbség a karate a kung-fu és az Aikido között?

Figyelt kérdés

Alkérdés:

1.Jackie Chan melyiket képviseli, azaz filmeiben melyeket kombinálja?

2.A Mortal Kombat-ban melyeket használják illetve ötvözik?


2008. jún. 28. 22:51
1 2
 1/18 anonim válasza:
82%

A karate és az aikido japán eredetű, a kung-fu kínai.


A karate támadó jellegű stílus, ütéseket, rúgásokat alkalmaz, míg az aikido védő jellegű stílus, dogásokat, eltérítéseket, csavarásokat, gáncsokat tartalmaz.

A kung-fu elméletileg mindkettőt, de azt nem annyira ismerem.


Alkérdések:

1. Jackie Chan a filmjeiben leginkább az akrobatikus hülyeséget képviseli.

2. A Mortal Kombat (Játék vagy film?) című alkotásban minden olyat használnak, ami jól néz ki, és kidomborítja a női harcosok fenekét.

2008. jún. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%

az első hozzászólóval egyetértek mindenben, kiegészíteném azzal, hogy a karate versenysport is, és általában aki komolyan karatézik, az sokkal jobb harcos mint egy aikidós, mert az aikido(legalábbis mo.-n külfödön nem tudom mi a helyzet) egy nagy szemfényvesztés, mivel nincs benne küzdelem csak a technikát gyakorolják, és ugye abban a védekező partner is belesegít, hogy menjen, elhitetik velük, hogy fantasztikus önvédelmi tudásuk van. hát, egy szart...

a kungfuhoz nem tudok hozzáfűzni, nem ismerem.


1. Jackie Chan rengeteg küzdősportban jártas, de ami a filmjeiben van, az alkalmazott látványelemek a show-hoz. egyébként fantasztikus harcos, de ez nem a filmjeiben látszik meg igazán.

2. itt az első válazsadó mondta meg a tutit :)

2008. jún. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A kung-fu még kérdés marad:)
2008. jún. 29. 12:41
 4/18 anonim válasza:
93%

Az aikido echnikái a kifinomult mozgáson, az ellenfél erejének elvezetésén, és visszafordításán vagy szétszórásán alapulnak,és gyakran használnak hozzá valamilyen segédeszközt,például vmi botfélét :) A karate egyrészt küzdõsport: védések, ütések és rúgások, támadások és kitérések rendszere. A karate végsõ célja viszont NEM a küzdelem megtanulása vagy a test fejlesztése, hanem az elme és a személyiség fejlesztése különbözõ fizikai gyakorlatokkal.


A kung-fu-t nemismerem...csak karatézom :)

2008. júl. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
46%
Én véletlenül MINDHÁRMAT csináltam ezért tudom...nos röviden: az aikido egy nagy szar! semmi értelme! amikor nekem használnom kelett volna az uccán akkor nemnagyon segitett(elméletileg "elkel" vezetni az ellenség támadási erejét de én jártam fél évet és nem is tanultuk pl hogy egyenes ütés ellen hogyan kell védekezni)...a tradicionális wing tsun kung fu azt viszont már sikerült használnom és ugygondolom hogy hasznos mert egyszerű és nagyon hatékony, egyben támadni és védekezni is faszán meglehet tanulni és teljesen levan egyzserüsítve és nem kell hozzá erősnek lenni( na persze az se árt)...a karate meg ugyszint hasznos de az már inkább a támadással foglalkozik például vannak benne magas rugások, mig a kung fuban nincsenek(de most komolyan mindenki azthiszi hogy van d etélleg nincs magas rugás) a karate közül a kyukushin a legjobb...na szal vagy wing tsunozz vagy kyukushinozz
2008. aug. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
Jackie a kung-fu egyfajta kötötségek nélküli,freestyle változatát használja (talán némi shorinnal és tradícionális karate-elemekkel kombinálva) a filmjeiben,profi az "eredetiben" is,de ez jobban passzol a jelenetekhez:látványosabb és könnyebb is vicces helyzeteket kihozni belőle.
2008. nov. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%
Az aikidó,és a karate japán.a kungfu kínai.Mindhárom a maga nemében szép.De az aikidó és a kungfu harcművészet nem sport,sokan félre értelmezik,a videókon amiket látni lehet.Aikidó nem a támadásra összpontosít,hanem a védekezést tartja szem előtt,a partnerek gyakorláskor nem egymás legyőzését tanulják,hanem az egymással való gyakorlást,együttműködést.Erre mondhatjátok,ez az utcán mit sem ér,de a fejlődés hosszú út.Nem abból áll,az edzés,hogy péppé vernek minden alkalommal.Ebből csak azt lehet megtanulni,hogy többé nem járnak edzésre.A karate harcművészet és egyben sport is."ne mondj véleményt,olyan dolgokról,amire nem szántál elég időt ahhoz,hogy megértsd.
2009. jan. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ezt gyönyörően megfogalmaztad:) Köszi!!!
2009. jan. 23. 15:49
 9/18 anonim válasza:
82%

Lehet h fura lesz h ennyire régi kérdésre válaszolok DE...remélem hasznos lesz amit mondok(valakinek biztosan:))

Kezdjük a karaténál...azon alapszik h le tudd védeni az ellenfél ütéseit és rúgásait...majd támadj úgy h ő netudja levédeni. Aki ismeri Retter Márkot vagy hallot már róla annak elmondom h ezt ő mondta...(Újfalusi ős is mint én:)) Az aikidonál a lényeg az h az ellenfél erejét lev vagy vissza vezessük a támadóra...az ellenfél ereje lesz a gyengéje...a fogások amiket alkalmaznak csonttöréssel járhat....v kiugrik a vállad stb...tapasztalat...16 év aikido van mögöttem:)

lássuk a kung-fu-t ez azon alapszik h elhajolj az ellenfél elől és villámgyorsan vigyél be ütéseket amik ha nem erősek is de sok legyen belőle...a kungfu lényegében arra épül h "kicsi a bors de GYORS" :)


1. Chan elég sok küzdősportban jeleskedik de amit a vásznon látsz az csak megjátszott elem...mondjuk kongfu elemek vegyítve karateval láthatók benne de inkább egy film mint 1 bemutató h tud verekedni Jackie szóval ezért van kevés elem benne

2. a filmben a látványos elemeket használják mindenfajta harcművészetből...talán az az a film amelyik ha csak a felszínt is de megmutatja szinte mind1 ik harcművészet felszínét:)

Aikido 4ever!!!

(Mindenkinek ajánlom ezt a sportot...nem csak elhitetik veletek azt h tudsz védekezni kés meg lőfegyver ellen vagy puszta ember ember elleni küzdelemben mert így is van! egy 3. danos aikidos:))))

2009. jún. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
97%

aikik leszarozzák az aikidot azok barmok amugy egy pár kommentelővel előttem irta egy csávó hogy fél évig tanult aikidozni és nem tanult semmit

hát bzameg ne is várd hogy fél év alatt fekete öves technikákra fognak tanitani amugy meg én mrá többször használtam az iaikido tudásomat de csak ha szükséges volt és néhány esetben volt hogy egyetlen csuklómozdulattal vittem földre valakit...... na meg a másik mi az hogy az aikido egy szar??? hány olyan harciművészetet tudtok mondani ahol egy 88 éves ember kb. 10 embert terített földre egyedül????? és mi az hogy a támadó esgit hogy úgy látszon hog yhűű de nagy önvédelmi mtechnikűájuk van hát igaz a támad magától esik de azért hogy ne törjék ki a kezét nálam is volt olyan hogy a csávó nem akart esni és kitörtem a kezét... szal az aikidot ne merjétek leszarozni mert az aikidot 80 évesen is tudod gyakorolni de a karatét nem mert egyszer ott olyat rúgnak vagy ütnek hogy le is bénulhatsz! egyik haverom fél szemére megvakult a karate miatt

2010. aug. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!