Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nyil vessző készítés házilag?

Elite192 kérdése:

Nyil vessző készítés házilag?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam hogy "összerakni" olcsóbb lenne mint megvenni a nyelvesszőt... de mivel piszok drága a toll és 3 db kell 1 vesszőre (hagyományos pulykatollat tudok szerezni ismerőstől) ezért aggódom hogy így jó lenne? A link: [link] , egy vagy egy másik ha szükséges: [link]


a nock és a hegy vásárolva lenne rá illetve a test is!



2013. aug. 26. 22:51
 1/4 anonim válasza:
Ha csak a hátsókertben akarsz kis távolságra lőni, arra jó, de ha komolyabban csinálod (edzés, esetleg verseny) akkor vegyél rendes tollat. Mi régebben csináltunk nyilat, a hegyet, nokkot és a tollat íjjászboltban vettük, a testet meg asztalostól, így is sokkal olcsóbb volt mintha készen venném a boltból.
2013. aug. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm választ! de akkor lenne még kérdésem a toll ragasztásához külön ragasztó is kell, ugye? + találtam egy oldalt ahol elég olcsók a cuccok hozzá csak azt nem tudok hogy ha rendelnék tollakat akkor 1 rendelés esetén 3 drb ot(vagyis 1 nyilvesszőre valót) vagy 1 drb ot kapok?(Csak azért kérdem mert a képen 3 db van belőle és ha több vesszőt akrok csinálni elég sokat számít) a weboldal: [link] légyszíves nézz körül és ha tudsz olcsóbbat ahonnan postai úton lehet rendelni linkeld be! előre is köszi!
2013. aug. 27. 12:02
 3/4 anonim válasza:
Ragasztáshoz külön ragasztót nem vettünk, sima otthoni ragasztóval csináltuk, de lehet hogy érdemes lenne venni. Nem tudom a speciális tollragasztó miben más, én még nem próbáltam. A tollak elejénél pedig cérnával körbetekertük a vesszőt, hogy a toll vége nehogy beleakadjon valamibe kilövéskor. A boltban a tollnak szerintem darabja ennyi, de inkább, kérdezd meg. Ekkora tollat ellél olcsóbban nem találtam. A tollakból érdemes két színt rendelni, és a vezértollat más színnel csinálni.
2013. aug. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezek egy darabra vonatkoznak, de elég hosszúak (kb 30 centi)

Ezt még neked kell méretre és formára vágni, így simán kijön belőlük három toll. A pulyka szárnyáról a vezértoll is jó, nézz utána, hogy kell előkészíteni. Vesszőtestnek használható tiplifa, de az nem valami tartós. Nézz körül a szip.hu fórumában, van ott rengeteg hasznos tanács. És a google is a barátod. Ha spórolni akarsz, azért meg kell dolgozni.

2013. aug. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!