Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék elkezdeni boxolni,...

Szeretnék elkezdeni boxolni, de nagyon erős szemüvegem van. Szemüveggel is lehetséges ezt a sportot űzni, vagy csináltassak minél előbb kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
2013. szept. 8. 19:28
 1/2 aikiboxer ***** válasza:
A bokszedzésen csak szemüveg és kontaktlencse nélkül vehetsz részt, de ez nem zavaró, mert nem az eredménytáblát akarod elolvasni. :) 3.5 dioptria fölött pedig -- a retinaleválás veszélye miatt -- kizárnak a versenyzésből, azaz csak hobbista lehetsz. Ami nem baj, de olyan edzést kell keresned, ahol a hobbistákat is komolyan veszik. És ha magas a dioptriád (5-6), akkor edzésen is szólnod kell, hogy csak óvatosan üssenek, nehogy beleszaladj egy nagyobb ütésbe és a szemészeten köss ki.
2013. szept. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez függ attól is, hogy rövidlátó, vagy távollátó vagy-e szerintem.

Egyik birkózó edzőtársam aki bokszolt régebben távollátó, bár kb 20 éves, a sportorvos nem adott neki emiatt versenyengedélyt.

Ismerek egy másik bokszoló srácot, aki állandó jelleggel hord szemüveget, versenyzik is, ő szerintem rövidlátó, mert kb 17 éves, de nem tudom, milyen erősségűt hordhat.

Harcsa Zoltán is szemüveges a ringen kívül, de konkrétumot nem tudok mondani mellé.

2013. szept. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!