Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit jelent ez a mondat?...

Mit jelent ez a mondat? Fogyáshoz a maximális pulzusszám 50-60% -án érdemes futni, ekkor a legintenzívebb a zsírégetés.

Figyelt kérdés
Lejtőn és egyenes úton közepes tempóban, emelkedőn épphogy "feldöcmörgök". Sosem sportoltam, de 168-170 cm magas vagyok, és jelenleg 72-73 kg. Ebből szeretnék néhány kilót lefaragni. Nekem nincs pulzusmérő órám. Honnan a fenéből tudjam jól futok-e? Negyed óránál, max 20 percnél többet meg nem is bírok egyenlőre, két hete kezdtem, most futottam 7. alkalommal.

2013. szept. 16. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Olyan 130 körül kell lennie a pulzusnak, nem fölötte, de ha nincs is mérőd, akkor is meg tudod állapítani onnan, hogy nem az a döglesztő kifulladós tempó van, hanem amit egyenletesen tudsz végezni, beszélni is közben, és a 45-60 perces edzést akár megszakítások nélkül is végigcsinálni.
2013. szept. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi, de nálam ez még esélytelen. 20 perc kocogás után sétálok mert nem bírok többet.De nem adom fel, és bárki bármit mond, szerintem ennek a 15-20 percnek is kell hatással lennie a szervezetnek, ha felpörgeti a szívem a légzésem, kiizzadok úgy hogy hajat kell mindig mosnom, és mikor hazaérek még egy óra múlva is vörös az arcom.

Nekem egyelőre ennyi esik jól, aztán ahogy a szervezetem engedi, amennyi jólesik, szép lassacskán több időt próbálok. :)

2013. szept. 17. 17:05
 3/3 A kérdező kommentje:
Nos, haladok. Ma lefutottam 50 percet, s nem fulladtam, csak kellemesen elfáradtam. Meg a jobb térdemnek 45-50 perc után már kezd nem tetszeni, az ízületem talán nem a legjobb. De örültem hogy idáig eljutottam! ;)
2013. szept. 22. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!