Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hűvösebb vagy inkább hidegebb...

EagleHUN kérdése:

Hűvösebb vagy inkább hidegebb időben való túrázáshoz hogyan praktikusabb felöltözni, sok réteg ruha egy vékony külső vízálló dzsekivel, vagy vastag vízálló külsejű télikabát néhány réteg ruhával?

Figyelt kérdés

Nekem a sok réteges bevált vékony vízállót ráveszem ha kell, és ha melegem van (pl hegynek föl) akkor leveszek 1-2 réteget.

Nektek mi a tapasztalatotok ezzel? Ti is így csináljátok?



2013. szept. 16. 19:18
 1/4 anonim válasza:
Én technikai aláöltözőt veszek magamra és arra egy polár felsőt vagy túradszekit attól függően, hogy esik-e az eső
2013. okt. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És télen ha már hó esik?

Ez a technikai alá öltözet ez valami neoprém vagy ilyesmi?

Csak azért mert a párom mindenáron nagykabátban akar téli túrázni. Én meg hiába mondom neki, hogy nekem bevált a sok póló+sok pulcsi+polár pulcsi+esőkabát/kalap, ha nagykabátban megy és kisüt a nap esetleg hegymenet van, beizzadna az alá, ha meg leveszi akkor ami alatta van túl vékony pl a mínusz fokokhoz és megfázik. Illetve ha leveszi akkor megázik az esőben és a hóban is (mert a nagykabátnál egyben van a vízálló réteg a melegen tartóval).

2013. okt. 24. 14:31
 3/4 anonim válasza:

Ilyen egy aláöltözet

[link]

A kabát semmiféleképpen sem jó az általad leírtak miatt.

aláöltözet+polár+vízhatlan kabát az már egész jó (bélés nélküli kabáttal kb:0és -2fok körüli időben még ellehet lenni de csak akkor ha mozgásban vagy)Érdemes egy olyan réteget vinni amit akkor veszel fel ha megpihensz. Ha nagyon hideg van akkor a polár felsőre lehet még venni egy polár mellényt.


Célszerűbb több réteget vinni mint egy meleg kabátot.

2013. okt. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sanyi307 válasza:

Egy héjkabát és a hidegtől függően meg persze mennyit mozogsz túra közben úgy öltözz alá mert ha sokat ácsorogsz hideg időben megy fagysz de ha mész nem fogsz halálra izzadni.

A nagykabát szerintem felejtős akkor belűlről fogsz teljesen elázni úgy beizzadsz alá !

2013. nov. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!