Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen edzéstervet állítsak...

Milyen edzéstervet állítsak össze fekvenyomó padra?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy csak ez az egy eszközöm van otthon, tehát más eszközön nem tudok gyúrni.
2008. júl. 5. 10:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha szálkásítani akarsz akkor a neked megfelelő sullyal(mert nemtudom mennyivel szoktál) csinálj 10*5öt vagy kissebb sullyal gyorsan kinyomod ötször pihensz megint gyorsan ötször.. de ha izomtömeget akarsz akkor mondjuk 5*20 meg még ha birod csinálhatsz ugyis hogy szüken fogod meg és ugyis mondjuk 5*15.. meg még fekvőtámaszozhatsz is ha nincs más kondigép. az is fejleszti az izmokat. mell,kar,has,.
2008. júl. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem én értem mit akart mondani a kedves válaszoló, csak azthiszem felcserélte a kettőt. Szálkásításhoz akarta írni a több ismétlést.

Valójában az sem igaz, nincs szálkásító, meg tömegnövelő gyakorlat felosztás szerint.

A helyes felosztás: erőnövelő, vagy izomnövelő edzésmód.

A szálkásítás csak a kaján dől el, ill vannak bizonyos elkülönítő gyakorlatok, amiket csak ilyenkor végzünk, mert tömegnövelésnél nem sokat érnek. Ilyen pl. a kábeles lehúzások, koncentrált gyakorlatok, amik elkülönítik az izmokat.

Tömegnöveléskor viszont a több izületet, és izmot érintő alapgyakorlatok mennek, szabad súlyal vagy saját súlyal (pl. húzodzkodás).


Fekvenyomó padon nehéz a teljes testet edzeni, ha van elég kézisúlyzód akkor azért nem lehetetlen.

Mellre nyomás, tárogatás, hátra állva evezés vagy egykezes evezés, vállra nyomás, oldalemelés, állhoz húzás, lábra guggolás, kitörés, karra pedig rúddal, egykezessel bicepsz, tricepszre tarkó mögötti nyomás vagy homlokra engedés.

Nagyjából ennyi.

2008. júl. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!