Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A szertornaszok mert alacsonyak?

A szertornaszok mert alacsonyak?

Figyelt kérdés
2008. júl. 8. 13:43
 1/10 anonim válasza:
94%
azért,mert így könnyebben tudnak mozogni,forogni,stb.kisebba testsúlyuk is.
2008. júl. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Azért alacsonyak, mert nem nőttek meg.



Ehhez a sporthoz a kis magasság az előnyös, mert így kisebb az ember tömege, amivel dolgozni kell, kisebb a teste, amit mozgatni kell. Ezért a magas emberek lemorzsolódnak, nem lehetnek sikeresek ebben a sportban, de ez nagyonsok sportban így van.

2008. júl. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
91%
nem azért alacsony, mert szertornász, azért szertornász, mert alacsony...
2008. júl. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
69%

Mást kerestem és ráakadtam erre a régi bejegyzésre. Én úgy tudom, a párom is tornász volt egy ideig, hogy a tornászok olyan gyakorlatokat csinálnak, ami meglehetősen igénybe veszi és erősíti az izmokat. Ezt általában már gyerekként elkezdik. Növekvő korban viszont, amikor a csontozat még fejlődésben van, az erős izomzat visszatartja egy szinten a csontok normál növekedését, ezért van az, hogy a tornászok, szinte kivétel nélkül mind alacsonyak.

Annak nincs sok realitása, hogy abból lesz jó tornász, aki alacsony növésű, hiszen minimum 18. életévig tart a növekedés. A tornászok pedig már gyerekkorban elkezdik, amikor még nem egészen lehet tudni, hogy ki hány centi magas lesz.

2009. jan. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Just Happy 94 válasza:
100%
énis szertornász vagyok, és szerintem egy-egy magas szülő nem fogja azt gondolni hgoy a gyermeke alacsony lesz. ebből következően, ha a szülők azt akarják, hogy a gyermekük sportoljon, akkor automatikusan egy olyan sportra járatják ahol előnyös az, hogy az ember magas. Én pont ennek az ellentetje vagyok. De az is igaz, hogy a tornászok kiskorukban kezdik a sportot, és ehhez elég sok comb- és fenékizomra, illetve vádlira van szükség, ami rendkívül gátolja a sportoló lábszárnövekedését.
2009. máj. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
93%
én is hamar kezdtem szertornázni(7), és 175 cm vagyok, az is kicsinek számít? :D
2009. dec. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%
Azért, mert egy különlege technikával 1-2 éves koruk óta fogságban tartják, és nem hagyják nőni őket. Akiket bezárva felejtenek azokból jobb esetben törpék lesznek. A rosszabb esetben olyank kicsik lesznek, hogy emberi szemmel lehetetlen meglátni őket, ezért egy különleges farmon tartják őket, ahol kedvükre élhetnek a hozzájuk hasonlókkal. Legjobb tudomásom szerint több ilyen farm is létezik a világon, Magyarországon Bogyoszló északi határánal van. Remélem segítettem.
2010. jan. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a testtömeg miatt. Minél hosszabb egy testrész (főleg kéz, láb) annál nagyobb forgatónyomaték kell a felgyorsításához, illetve a lefékezéséhez. pl. álló helyzetből egyenes lábbal állóspárgát csinálni ugyanolyan gyorsan egy magas tornásznak erősebb izmokra van szüksége. Vagy lassabban megy, és lomhábbnak tűnik.
2010. jan. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
azért kicsik mert a tornától megkeményednek az izomrostok és "megfogják" a csontokat,így nemtudnak sokat nőni.
2010. okt. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
31%
Mert nem nőttek meg édes istenem -.-
2013. júl. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!