Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lovasíjászok, Íjászok! Ti...

Lovasíjászok, Íjászok! Ti mennyi idő alatt tanultatok meg rendesen oldani?

Figyelt kérdés

2013. nov. 24. 19:14
 1/5 anonim válasza:

Hát maga az oldással nincs gond. Bárki el tudja engedni elsőre. Én három ujjal szoktam húzni az ideget, ahogy Kassai is csinálja.

Az íj markolókeze alsó része 45 fokban kifelé néz, így a könyök is kifelé néz kicsit.( Tehát nem markolod, hanem a hüvelykujji felületén támasztod húzáskor, de persze átfogod.) Ez azért jó, mert nem csípi be az alkarodat az ideg engedéskor. Elsősorban ezt a funkcióját látom.

Eleinte nagyon húzta az ujjaimat az ideg. Használtam ilyen erre való kesztyűt. Majd úgy döntöttem inkább megszokom, időnkénti vízhólyagosodás elmúlt, enyhe bőrkeményedés kialakult, meg nem érzed annyira fájdalmasnak majd.

Ha jobb kézzel húzol, érdemes jobb szemmel nézni, és fordítva. Ha mindkét oldaladra elkezdesz gyakorolni, akkor érdemes megszokni ezt. Alapjáraton a domináns szemedről nézel.

Amikor kihúzod az íjat, a felsőtested T betűre hasonlítson, a húzókéz könyöke ne legyen se túl fent, se lent.

A lovasíjászok tradicionális íjakat használnak, akkor gondolom ilyen íjad van. A csigással, vagy a Gelencsérféle középlövős típussal elvileg egyszerűb lőni, de ha ezeket betartod hamar beleszoksz. Kezd 10 méternél. Úgy olvastam egy íjászportálon, hogy a távolságnak 1%-a a szórásod átmérőbe, az pontos lövésnek számít. (10 m-nél 10 centiméter átmérő, azaz 5 cm sugarú szórás)

Hogy nekünk mennyi időbe telt az számodra mindegy. Van aki sportból, van aki mint én hobbiból űzi. Ha rendszeresen csinálod menni fog. Ám ez nem olyan, hogy minél többet csinálod annál jobban fog menni. Ez nem lineáris. Előfordulhat, hogy úgy érzed visszaesel.

Személyes tanácsom az, hogy ne csak lőj, de figyelj a mozdulatodra, célzásra mindig. Lassan kezd, így ahogy megszokod a gyors tempót nem fogod rosszul megtanulni. Ez különösen igaz a Kassai technikára.

2013. nov. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Hát maga az oldással nincs gond. Bárki el tudja engedni"

Hát ez nem egészen így van, már ne haragudj. Az oldás az egyik legkritikusabb pontja a lövésnek. Főleg, hogy az ideget nem "elengedni" kell, hanem hagyni, hogy legördüljön az ujjbegyeidről.

Az oldást a lapockákból kell indítani, hogy az egész karodat húzd (lapockazárásig, egy hirtelen mozdulattal), a befeszített ujjaid pedig hagyd elernyedni, és ahogy húzod hátra a karod, az ideg lecsúszik az ujjbegyekről.

Ennek az a célja, hogy az ideg erőszakos elengedése (amikor egyszerűen csak elengeded azt) során annak megnő annak az oldalirányú kitérése, ami pontatlanabb lövést eredményez.

Ha sokat lősz naponta (legalább 100 lövés), akkor egy-két hét alatt ösztönszerűen beáll ez a mozdulat.

2013. nov. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi második! sajnos én nem tudok naponta lőni, úgyhogy nekem 1 hónap kellet hozzá. Elsőé kicsit nekem zavaros..
2013. nov. 30. 16:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez, hogy elengedni mindenki el tudja, hát... Rengeteg embert tanítgattam falunapokon meg egyéb összejöveteleken, és azok közül, aki elsőre jó irányba tarják az íjat, jó ha fele megérti (felfogja) hogy hogyan kellene megfogni az ideget, aztán meg elengedni.

Nekem talán 3-4 óra kellett egy elfogadható oldáshoz, aztán otthon gumiszalaggal is rengeteget gyakoroltam (lett pár szép véraláfutásom). Ez már 4 éve volt és most már csak akkor oldok rosszul ha megijesztenek közben (vannak vicces barátaim meg egy öngyilkosjelölt kutyám)

2013. dec. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tudod miért lett véraláfutásod?
2013. dec. 18. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!