Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha nyáron napi 2 órát megyek...

Ha nyáron napi 2 órát megyek futni és egészségesen étkezem akkor mennyit fogyhatok a nyár végére?

Figyelt kérdés

2014. márc. 16. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:

90nap x 2óra futással úgy 20-40kg is elérhető.

Függ a kalóriabeviteltől.


Én úgy vettem észre, hogy amikor diétázom, akkor napi 65 perc futással 0,2kg zsírveszteség érhető el. Ráérzéssel kell csinálni. Eleinte több megy le rólad, később pedig kevesebb.

2014. márc. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tkodit ***** válasza:

egy hónapban nem jó 2-3-4 kilónál többet fogyni, tehát 10-15 kiló lenne az egészséges max. Persze lehet ennél többet is, csak annak a nagy része izom lesz, hacsak nem vagy nagyon-nagyon kövér.


(halkan jegyzem meg, hogy minden nap futni két órát nem egészséges, főleg nem egy kezdőnek, és egy normális edzéstervvel, heti 3-4 edzéssel (súlyzós is!) sokkal jobb eredményt érnél el.)

2014. márc. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt a minden nap csak futás az egészségtelen, izmot semmit nem szedsz fel ezzel, csak folyamatosan veszted (ha még van miből), plusz a tested optimalizálja magát hozzá, ha nem növekszik legalább a távolság vagy a sebesség, amit megteszel. Tehát ha mindig ugyanazt a távot futod (ráadásul ilyen gyakran), annak egyre kevesebb eredménye lesz.


De azt most megmondom neked, hogyha tényleg nem hagysz ki egy napot sem, akkor úgy össze fogja carni magát a tested, a lábad, hogy muszáj lesz jó sokat kihagynod. Még ha extrém sokat futsz, abba is rakjál bele minimum 1 nap pihenőt minden héten.


Én egy héten hatszor edzem, ebben három erősítős edzés és három hosszútávú futásos edzés van, és az sem kevés. AZ erősítés elején és végén is van futás, csak mondjuk nem összesen 30 kilométer feletti, hanem csak 10 kilométer összesen.

2014. márc. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 fGhw39-84th ***** válasza:
napi 2 óra futás... ja persze. :D Miért nem mindjárt 5? Ha már egyszer nagyot mondasz, akkor az legyen tényleg nagy!
2014. márc. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az égvilágon semmit sem írtál magadról (pl. hány kiló vagy, mennyire edzett). Azt is kétlem, hogy a napi 2 órát, tényleg minden nap bírnád (ez közel egy profi atléta adagja, ráadásul ők sem ugyanannyit futnak naponta, mert a regenerálódás is szükséges), ha meg mégis, akkor nagyon edzettnek kell lenned már most, viszont akkor nem hinném, hogy súlyfelesleged lenne.


Én bevallom őszintén, nem bírnék minden nap 2 órát, a 3., 4. napon kikészülnék. 2 óra az nekem kellemes tempóval 20 km lenne, amit már meg szoktam érezni a lábaimban, másnap vagy nem futok, vagy csak átmozgatok ilyen táv után.

2014. márc. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és a legveszélyesebb az lenne, ha emellett még "egészséges táplálkozás" címen csökkentenéd a szénhidrát beviteledet, miközben a napi 2 óra futással felélnéd a tartalékaid.
2014. márc. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát igazából akkor mozs legalábbis 65 kg vagyok és 176 cm az alakom hát nem vagyok olyan kövér de hajszálvékony sem...és én ki tudom birni a napi 2 orát de emelett nyújtanék is és nem egyhuzamban napi 2 hanem déleőtt 1 és estefele vagy délután pedig még 1 óra
2014. márc. 17. 18:31
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

A nyújtás az alapnak számít, nem pedig extrának. Amit leírtál, annak meg nincs értelme. Ha ez a 2 simán megy, és el se fáradsz, akkor nem lesz semmi hatása. Ha normálisan, izzasztósan csinálod, akkor meg a másodikat nem tudnád kibírni. Ha mégis, akkor rosszul csináltad, nem futottál eleget (vagy megfelelő intenzitással). Körülbelül 24 óra pihenő az még a hosszútávú futás után is kell, ha jól csinálod. Nem az a lényege a dolognak, hogy 528 kisebb futást csinálj egy héten, hanem amelyik nap csinálod, akkor az legyen normális. Na ha így huzamosan csinálod pihenőnap nélkül (ami azt jelenti, hogy heti 1 edzésmentes nap sincsen), akkor össze fogod carni magad előbb vagy utóbb. Próbáld ki nyugodtan. Ha nem így lesz, akkor viszont alapból nem lesz túlzottan hatása a dolognak, mert akkor meg nem futottál eleget. Ezzel a tömeggel valószínűleg nem nagyon van szükséged egyébként fogyásra. Mérj egy testzsírszázalékot, és nézd meg, hogy hol állsz. Ez valószínűleg az egészségesnek az elején van valahol. Arról is volt szó már, hogyha csak futsz, azzal magadnak fogsz ártani.


Az edzés mellett esetleg rágyúrhatnál a vesszőhasználatra is.

2014. márc. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!