Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 40 cobb fokos, lumbális...

40 cobb fokos, lumbális gerincferdülésem van. Gyógytornára már járok, a fűzőt hamarosan megkapom, és valószínűleg úszni is fogok, de ez még nem biztos. Nagyon szeretnék sportolni valamit, de nem igazán tudom mi tesz jót, mitől rosszabodhat?

Figyelt kérdés
Úszáson kívül! Igazándiból van néhány elképzelésem, pl. balett, gimnasztika. Ilyen "művészi tornákon" részt vehetek (természetesen csak hobbi szinten) gerincferdüléssel? Szakorvos, sportoló, de akár a témában nem túlságosan érintettek véleményét is várom, csak kérlek írjátok/írják meg, mennyire érintettek a témában! A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm! :)

2014. márc. 21. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Az úszás a lehető legjobb. A többiről kérdezd meg az ortopéd orvost, de szerintem az úszáson kívül esetleg gyógytornát fog javasolni.
2014. márc. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

amiket elkezdhetnél minden további nélkül és még hasznos is lenne a problémádhoz az úszó edzések és a gerinctorna mellett-

pilates

gerinc jóga,hatha jóga

fegyencedzés

street workout


és ha tetszik neked a művészi torna,vagy csak a szép és erős mozgás,akkor nézd meg jógával hova el lehet jutni és milyen erőt,mozgáskultúrát lehet vele szerezni-

http://www.youtube.com/watch?v=loszrEZvS_k

a komoly jóga oktatóknak széles ismeretei és tanulmányai vannak a létező összes gerincproblémáról,ezért is és mert a problémádhoz illőbb is,én ezeket mondanám a balett és a ritmikus gimnasztika helyett.

a balettben én úgy tudom,hogy a létező legszigorúbbak a követelmények,szóval nem elég,hogy tökéletesen egészségesnek kell lenni,de antropológiailag is stimmelni kell.

az rg-ben meg sokszor brutális az a terhelés amit a gerinc és az ízületek kapnak.

2014. márc. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, a jógára is gondoltam, úgyhogy szerintem keresni fogok a közelben egy megbízható jógaoktatót :)
2014. márc. 22. 13:16
 4/4 A kérdező kommentje:
De attól még várok egyéb válaszokat is...:)
2014. márc. 30. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!