Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Itthonra vennék gépet, szálkás...

Itthonra vennék gépet, szálkásítani szeretnék, mit javasoltok? Szobabicikli, elliptikus tréner, taposógép vagy futópad?

Figyelt kérdés
2014. márc. 26. 22:26
 1/9 kovpet ***** válasza:
Igen :)
2014. márc. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 ivcs válasza:
0%
Leg Magic
2014. márc. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

ezek p.na legyező gépek.

ha fogyni aakrsz, diéta, és kardió/aerob edzés(ami a futást takarja)

persze ha nem vagy nagyon túlsúlyos, mert akkor előtte szobabicikli.

2014. márc. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 *Glissade* ***** válasza:
;)
2014. márc. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a szobabiciklit mondanám. Jobban lehet adagolni, kímélőbb valamint ha társasház, akkor a szomszédokat is kevésbé zavarja.
2014. márc. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tkodit ***** válasza:
Én a helyedben ebből a pénzből kondibérletet vennék, vagy a rendes kajára költenék. Otthon, motiváció nélkül az emberek 90%-a nem fog éveken keresztül rendszeresen kardiózni. Menj el futni, vagy bringázni, vagy kardiózz edzés után, ezek nekem sokkal jobban bejöttek.
2014. márc. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én meg majd ha hazaèrek, kifejtem :)
2014. márc. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

no hazaértem.

Nekem/nekünk öcsémmel van itthon Szobabiciklink 2db, Elliptikus kapálódzógépünk, taposógépünk, futóbadunk(nem bóvli vacak, hanem 300k+-os, de még evezőpadunk is.

Szerencsére nem forintban keressük a bérünket, így minden hülyeséget megvehetünk amit éppen kitalálunk(azért persze nem, de nagyjából, ilyen egy fogyasztói társadalom...)

Én 2 éve 125kg voltam, öcsém hasonló cipőben, persze minden sz@rt megvettünk amit éppen elhitettek velünk, hogy az jó..

Szobabicikli:

A szobabicikli egy nagyon ötletes szerkezet, áll a fal mellett, lehet rá mindenféle száradó ruhákat aggatni, nagyszerű dísze lehet egy nappalinak de kb ennyi...

Amit elérhető árban megkapsz, azok bizony általában törpékre vannak tervezve, az ülés maximum magassága nem éri el azt a magasságot, ami egy 165-ös embernek kényelmes lehetne... mi az 180 illetve 190+unkkal meg is gebedünk rajta. Persze vannak minőségi teljesen személyre szabható szobabiciklik/spining gépek, de ezek 100-150ezer magyar forinttól kezdődnek, viszont a legnagyobb hátrány ezeknél is jelen van, egy dologgal lehetne élvezetessé tenni ezt a tevékenységet az pedig a film nézés, de minden egyes általunk kipróbált szobabicikli, egy idő után akkora zajjal jár, még a mágnesfékesek is, hogy nem lehet mellette nyugodtan filmezni se...


Elliptikus kapálódzógép:

Leszámítva, hogy általában nincs bennük szabadon futó, így ha lendületet adsz neki, akkor "magától" hajtja a lábad, ezt leszámítva abszolút hasznos dolognak tartom, ezt is egyszerű kiküszöbölni, kell neki egy kis ellenállást adni.

A zaj ennél is adott.


Taposógép:

A taposógépet aki megveszi, és egy kipróbáláson kívűl használja is, annak minden elismerésem, a taposógép a világ egyik legidegesítőbb dolga, hangja az van bőven, de ez nem csak téged, hanem minden a közeledben lévő embert halálra fog idegesíteni.


Futópad:

Futópadból előbb, egy olcsó kategóriát vásároltunk, 100ezer ft körülire jönne ki átszámolva, 2 hónapig bírta alattunk, aztán tönkrement, a garanciánál azt mondták, nem rendeltetés szerű a használat... nem vitatkoztam, végül is 110kg a max teherbírása, én meg 113-voltam... A komolyabb gépezet amit beszereztünk, az már bírja rendesen pedig, főleg télen adunk neki rendesen a mai napig, persze a zaj ennél sem gyenge, de valahogy futás kalapáló hangja, nem olyan idegölő, mint a többi gép súrlódó hangja. Mióta rájöttünk, hogy a playstation és a futás egy nagyon is összeegyeztethető dolog, azóta nagyon imádjuk, de ha az idő megengedi, hát inkább valami szép környezetben műveljük kint a valódi világban.


Evezőpad:

Mindenképpen vízellenállásos, a leghallkabb gépezetünk, megdolgoztat szinte minden nagy izomcsoportot, és a legkevésbé unalmas szerintem, otthonra, ez a legjobb választás, persze az ára nem piskóta.


Viszont:

hiába vásároltuk meg ezeket évek alatt, nem fogytunk szinte semmit, mert ugye ahhoz helyre kell rakni a kaját, idővel rájöttünk, hogy a legjobb aerob mozgás akkor is a séta, ezért mikor csak tehetjük, felülünk egy buszra, vonatra, akármire, elmegyünk valami helyi nevezetességhez, látnivalóhoz, és sétálunk 40-60 percet minimum, de van mikor órákat.

2014. márc. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egy jobbféle elliptikus tréner(120e) programozható,megfelelő étkezés,szemétkaja elfelejtve,próbáltam sok mindent,nekem ez jött be.
2014. márc. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!