Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Érdemes otthoni használatra...

Érdemes otthoni használatra venni egy erősítő padot úgy, hogy biciklis edzés mellé?

Figyelt kérdés

Munkám miatt sajnos egész nap gép előtt ülök, így az utóbbi időben felszaladtak a kilók. Elértem a 120 kilót. :(

Most, hogy a jobb idő beköszöntött, március eleje óta rendszeresen, 2 naponta 1-1 órát biciklizem, plusz mivel már jó idő van, a melóba is azzal járok. A futás még nem jött szóba nálam, ahhoz túl nehéz vagyok, nem akarom kikészíteni a lábaim.

Viszont megtetszett a mozgás (nem is hittem volna, hogy ilyet fogok egyszer mondani). Ezért eldöntöttem, hogy a biciklizés mellé beszerzek itthonra még egy eszközt, amit nyúzhatok. Egy erősítő padra gondoltam. Kicsit utánaolvastam már, a legtöbb helyen azt írták, hogy a legjobb mód a szabad súlyokkal való edzés, így nem érdemes mindenféle multifunkciós cuccokat venni. Viszont egy erősítő pad folyamatosan bővíthető súlyokkal, egy és kétkezes súlyzókkal és rudakkal.


A végére még azt had írjam le, hogy nem a klasszikus értelemben vett "gyúrás" a célom, hanem az évek során punnyadással elvesztett állóképesség, fizikai erő visszaszerzése, és mellette a zsírégetés (direkt nem fogyást írtam, a kiló nekem nem számít).

Szóval szerintetek érdemes egyre beruháznom? Van haszna hosszú távon?

Ha igen, tudnátok esetleg ajánlani párat? Milyen árkategóriában érdemes keresgélni, és mit kell figyelembe venni vásárláskor?



2014. ápr. 11. 19:45
 1/1 anonim ***** válasza:

több szempontból is a válasz a nem.

állóképességre a kettlebell lehetne egy opció ha már súlyzós edzés,de érdemes megtanulni használni edzésen,ez pár hónap és utána venni otthonra egyet és egyedül edzeni.

a másik az elkötelezettség kérdése.

először tegyél próbát a fegyencedzéssel otthon,csak a könyvet kell kifizetned hozzá és ha azt csinálod fél évig rendületlenül,utána érdemes beruházni súlyzóba,így nem pocsékolsz ha mégis elbuksz közben és abbahagyod az edzést.

aztán fél év múlva elsőre vegyél két darab egykezes rudat és hozzá 20 kiló súlyt meg egy húzódzkodót.

majd idővel vegyél hozzá egy kétkezes rudat még több súlyt.

a végén vehetsz hozzá egy állítható háttámlás padot és ennyi.


de persze nálad a kaja lesz a döntő,ha az egészséget is betesszük a képletbe a szénhidrát túladagolás megszüntetés,vércukor szint optimalizálása.

mert látszata akkor lesz,ha ezt csökkented.

2014. ápr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!