Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Helyes ez az étrend, vízfogyas...

Helyes ez az étrend, vízfogyasztás? Jobban szeretnék kinézni, izmot növelni. Kb. mennyi idő míg látható lesz az eredmény?

Figyelt kérdés

16 éves 176 cm magas,65 kg tömegű fiú vagyok.A súlyom az az olvasottak alapján ideális,csak a zsirelosztásom nem tetszik.Több van a hasamon meg a combomon.Heti 3-4 szer eljárok edzőterembe,és szaladok is.Az étrendem az reggelre általában 3 tojás,sok zöldséggel vagy gabonapehely(itt ne a cukros chocapic meg egyebekre gondoljatok).Délre leves(itthon főzött) vagy csirke esetleg marha hús ugyancsak zöldséggel.Vacsorára meg tejet szoktam inni,és megeszem egy joghurtot.A főétkezések között pedig 2 gyümölcsöt fogyasztok,legtöbb esetben egy banán és alma(szoktam többet is).Nem iszom semmiféle cukros folyadékot,csak vizet meg esetleg gyümölcslevet(viz az napi 2-3L).Amit szeretnék az az,hogy eltűnjön a felesleges zsír a hasamról és a combomról.Közben pedig izmosodni is szeretnék.

Szóval a véleményeteket kérem,hogy jó ez így,ahogy csinálom?


2014. ápr. 20. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni naturálban, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz). Döntsd el mit akarsz előbb. 65 kilósan én nem szálkásítanék helyedben kevés izomra.


Az étrended sem jó, kevés a fehérje:

Tömegnövelő étrend: napi 2g x testtömegkg fehérje kell és 5-6g x ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.


Vízmennyiség: 20 kilónként kell kb 1 liter víz, nálad legyen meg a napi 3 liter.

2014. ápr. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
nők...
2014. ápr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nők? Hol? :)
2014. ápr. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
a felszín alatt
2014. ápr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Andi80018 ***** válasza:
:-D Biztos úgy értette a kedves kommentelő, hogy a nők miatt akar a fiatalember jól kinézni. De valószínűleg ezt nem tudjuk meg. De szerintem. :-) Nekem amúgy tetszett ez a kizökkentő intermezzo.
2014. ápr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is kizökkentem most.:)
2014. ápr. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,Sándor.
2014. ápr. 20. 19:43
 8/8 anonim válasza:

nem akarsz ismerkedni? :D

L

2014. ápr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!