Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy csináljak meg napi 50...

Hogy csináljak meg napi 50 szabályos fekvőtámaszt?

Figyelt kérdés
Rám férne egy kis kar + hát erősítés, de nem tudok 10 szabályos fekvőt megcsinálni. Tudom a technikáját is meg minden, de túl gyengének érzem magam hozzá. Elkezdem és 5-nél már remeg mindenem. Ötletek? 17/L
2014. máj. 31. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Mintha 5-öt csinálnál, csak 10x annyit csinálj helyette.
2014. máj. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De nem megy, az ötöt is alig bírom ki. :/
2014. máj. 31. 16:43
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

[link]


csak a felét érd el, és máris megvan az 50...

2014. máj. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem naponta kéne edzeni ugyanazt mert akkor tényleg nem fejlődsz semmit.

És rendes bemelegítés valamint étrend is kell..


Ha csak fekvőtámaszra akarsz edzeni akkor így lehet pl.:

Kitűzöl egy kisebb célt,például 20 db.Felméred hogy mennyi sorozattal tudod megcsinálni,a sorozatok közt max. 30 mp-es szünetekkel.Tehát pl.5-4-3-3-2-2-1.

A cél hogy a legkevesebb sorozatból tudd megcsinálni,addig amíg el3rsz addig hogy egyben legy a 20.

Ehhez mindig emeld az ismétlésszámot a sorozatoknál 1 db-val.

És csak heti 2-3x eddz erre

2014. máj. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezekhez nem elég a fekvőtámasz, mert az nem nagyon veszi a hátat igénybe, de hogy a kérdésre válaszoljak: Csinálj létrát. Ha ötnél már remegsz, akkor menj 3-ig vagy annyit, amit még szabályosan bírsz. 1, 2, 3. Aztán újra 1, 2, 3. Közben tarts 1-2 perc pihenőt. Ha csinálsz mondjuk 3 ilyen létrát az 18 ismétlés. Igaz, hogy nem egyben, de hamarosan az is menni fog, mert hozzászoksz. Aztán ahogy fejlődsz, lehet több létrát csinálni meg magasabb ismétlésszámig felmenni. Csináld gyakran és ne ugyanannyit csinálj minden nap, legyen amikor nehéz és olyan is, amikor könnyebb napod van. Szerintem az 50 fekvőtámaszt hamar elérheted. :) Mielőtt teszteled mennyit bírsz, pihenj 1-2 napot.
2014. máj. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Persze, nem csak fekvőzök, minden nap tornázok 20 percet, hétvégente többet (felülés, hátizom, guggolás, kitörés, zsugorülés). Csak mivel kar és hátizom ügyileg eléggé gyenge vagyok, gondoltam bele veszem a fekvőt is az edzéstervbe. Gyakorlásképpen is, mert sose ment túl jól.

Gondoltam mi az nekem 50 fekvő, hát 5-nél szünetelnem kellett. :)))) Köszi a válaszokat, akkor alacsonyabbra teszem a mércét, egyből semmi sem sikerülhet!

2014. máj. 31. 17:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy kicsit még úgy látom tájékozatlan vagy a témában. Szükséged lenne egy jobban felépített edzéstervre, de ebben én itt nem tudok segíteni.
2014. máj. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

térdelősből küldjél 50et.

ha már megy 2-3 részletben az 50,akkor térj át csak a rendes fekvőre.

2014. jún. 1. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!