Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 10 km 51 perc alatt az milyen...

10 km 51 perc alatt az milyen idő?

Figyelt kérdés

Gyengének vagy jónak számít? Igazából 1.5-2 hete futok rendszeresen, de valahogy mindig jól bírtam a hosszú távokat. Bár hangulatomtól függően van, hogy 4 km után már kivagyok, de tegnap úgy döntöttem, hogy úgy futok ahogy jól esik és annyit, amennyi jól esik. így lett összesen 10.5 km 54 perc alatt.

És még az a kérdésem, hogy mondjuk egy félmaratonra mennyi idő alatt tudnék így felkészülni?

19/L



2014. jún. 9. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

te két dolgot írtál.

10 km 51 perc alatt, ami egy átlag embernek egy elég tempós futást jelent, de egy futónak ez a tempó nem nagy dolog, ha már régebb óta nyomja.

10,5 km 54 perc alatt, ez már gyenge teljesítmény, futás és kocogás közti állapotban teszed meg a távot(ha egyenlő sebességet nézel a távra), szóval ez már nem jó eredmény, még egy átlag embertől sem.

2014. jún. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez igazából egy dolog. ez egy futás volt. a 10. km-t 51 perc alatt tettem meg, és mivel ennyi volt a cél utána lassítottam. Ezért tettem meg azt fél km-t 3 perc alatt, de így összesen 54 perc lett. Nem hiszem, hogy azért ez a fél km ennyire rontaná az átlagomat. Az átlagsebességem így 5'08'' lett.
2014. jún. 9. 23:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem jó eredmény, főleg kezdésnek. Csak nézd meg valamelyik nagy utcai futóverseny eredménylistáját. Nagyon sokan vannak még egy órán kívül 10 km-en.

A félmaratonra való felkészülésnél azt is vedd figyelembe, hogy az ízületek sokkal lassabban szoknak hozzá a terheléshez, mint az izmok, de szerintem neked fél év alatt meglenne az a táv is. Talán hamarabb is, de nem érdemes sietni vele.

2014. jún. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%
Dehogy futottál te 10kilómétert.
2014. jún. 10. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sokan vannak 1 órán kívül, de belül is. Mondjuk gyors megnéztem egyet és a kb. 1500 versenyzőből én ezzel az idővel a 200. hely körül lennék, ami végül is nem olyan rossz. És lesz ez még jobb is.

Ha mondjuk ezt az edzéstervet követném? [link]

3 hónapos, és szerintem menne, de lehet még edzek rá egy-két hetet és csak utána kezdeném el

Köszi a válaszokat, utolsónak pedig üzenem, hogy ugyan miért csapnám be magam? :D

2014. jún. 10. 14:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Van egy konkrét dátum, amikorra szeretnél felkészülni (verseny vagy hasonló), vagy nem vagy időhöz kötve?

Ha meg tudod oldani a résztávozást pályán vagy a dombozást, akkor ez is jó terv. (De lehet helyette másféle intervallumozást is csinálni, vagy csak laza futást, szóval nem ezen múlik.) Viszont sok 18-20-22 hetes edzésterv is van, amiben csak könnyű futás van, vagy olyan feladatok, amit utcán is meg tudsz oldani. Te tudod, hogy neked melyik a praktikusabb.


A távot szerintem azért kérdőjelezték meg, mert nem jellemző, hogy kezdőként egyáltalán 10 km-t egyben lefut az ember, nemhogy 50 perc közelében. De ez sok mindentől függhet. Van sportmúltad? Hol futsz? Kint vagy futópadon?

2014. jún. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nincs konkrét időpont, de nagyon örülnék ha ősszel egy félmaratont le tudnék futni. Az résztávozást meg tudom oldani, van pálya a közelben, egyedül a dombbal vagyok gondban, de azért néhol itt is találok egy-két lejtőcskét.


Mondjuk ez logikus, hogy egy kezdő nem fut 10 km-t. Valahogy mindig szívós voltam ilyen szempontból, addig futottam míg össze nem estem, de sose futottam. Kb 4 éve lovagoltam, azóta semmi konkrét sport. Tavaly edzettem, akkor nagyon jó állóképességem lett, de utána lefogytam 38 kilóra és kórházba kerültem. Kb. 4 hónapig voltam ott és nem nagyon volt lehetőségem mozgásra, szóval eléggé elpuhultam. Így amikor most hazajöttem kimentem és elkezdtem futni, szóval kint futok utcán, padon egyszer próbáltam, de jobban szeretem a friss levegőt :)

2014. jún. 11. 00:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Az is lehet akkor, hogy a testalkatod is előnyös ehhez a sporthoz.

Rengetegen a fogyás miatt kezdenek futni, így alapból lassabbak. Sokan így képzelik el a kezdő futót. :)

Te viszont így szerencsés vagy. Csak figyelj oda, hogy eleget egyél, ne kezdj el fogyni.

És ha érdekel, olvashatsz Lubics Szilviáról. Ő is úgy kezdte, hogy megerősödni akart a futástól. (Ezzel most nem arra biztatlak, hogy legyél mindenképpen ultrafutó. Csak hogy lásd, talán jobb helyzetből indulsz, mint a legtöbb kocogó.)

2014. jún. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!