Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Budapesten hol találok kezdő...

Budapesten hol találok kezdő felnőttek részére birkózó edzést?

Figyelt kérdés
Melyik egyesületben szerveznek kezdő felnőttek részére birkózó edzést Budapesten, és kb. mennyi a tagdíj? 9 évig bokszoltam, egy ideje el kezdtem francia bokszolni, de szeretnék beiktatni a savate edzések mellé birkózó edzéseket is. A válaszokat előre is köszönöm!

2014. jún. 19. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

nem nagyon van. kezdő felnőttekkel nem foglalkoznak sehol. A bírkó nem hobbisport, hanem olimpiai, az edzők csak az utánpótlással foglalkoznak. a felnőtt birkó is többnyire csak öregfiúk megbeszélt időpontjaiban van. régebben szerdánként a fradiban is volt edzés, felnőtteknek, 3000 volt havonta, de csak heti 1 alkalom. amióta szétkapták a stadiont, fogalmam sincs, hogy van e még, illetve hol tartják az edzéseket.


Sokkal könnyebben találhatsz BJJ, vagy nogi grappling edzéseket. sok exbírkózó is ilyen helyekre jár, mert van edzőpartner. ez is bírkózás, csak sokkal több technika megengedett.

2014. jún. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
BJJ-vel az a bajom, hogy ott sok olyan ízületi feszítések vannak, amiktől elég könnyen lesérülnék - sajnos az van, hogy baromi sűrű csontozatom van, de emellett pedig az ízületeim az átlagnál gyengébb (genetikai hiba) :/
2014. jún. 19. 16:31
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

a birkózás sokkal durvább, hidd el. többet kapnak az izületek. Ezt tapasztalatból mondom.


a feszítések a bjj-ben abszolút veszélytelenek. tudom, veszélyesnek néznek ki, és valóan, súlyos sérülést okoznak, ha befejezik. Viszont ezért kell kopogni.


Ellenben, a bírkózásban is ugyanúgy benne vannak ezek a feszítések, csak kicsit más pozícióból, és itt nem a győzelem a lényeg, hanem pl egy földrevitel előkészítése. Vagyis sokkal gyorsabban, és robbanékonyabban hajtják végre. és ott van még az esés is. bírkón sokszor földhöz vágnak, akármennyire jól tudsz esni, elég egy rossz mozdulat, és le vagy sérülve. abba meg bele se megyek, hogy a nyaknak mennyivel nagyobb a terhelése bírkón.

2014. jún. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Örülnek, ha valaki letéved birkózóedzésre, menj le egy szimpatikus helyre, nem fognak elküldeni (nyilván ne a válogatotthoz).

A BJJ-ben a hangsúly a földharcon van. Birkózásban az álló klincselésen (összekapaszkodós küzdelem) és a földrevitelen.

Birkózásban is vannak ízületi feszítések, viszont ezek nem statikusak, hanem dinamikusak. Nem feltétlenül az ízületet feszítik hajlásiránnyal szemben, a merevséget meg lehet szívni az ilyen karkulcsokkal, lábkulcsokkal.

Illetve vannak kompressziós feszítések, amelyek a lágyszövetet nyomják rá a csontra ez uyge fájdalommal jár.


Nálunk is jár volt bokszoló válogatott tag, szerintem te is kezd el :D

2014. jún. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát most nem tudom, kire hallgassak... :D BJJ edzéseken láttam olyat, hogy valaki kopogott, de a másik fél későn fejezte be, és eltört a delikvens csontja... Nos, nálam az a probléma, hogy nem a csontom törne el, hanem kificamodna valamelyik testrészem, ami rosszabb, mint a csonttörés, mivel az ízület lassabban regenerálódik. 7 hónappal ezelőtt kb. 60 cm-ről estem kézfejre szilárd talajra, a kézfejem utána "gyönyörűen" nézett ki, egy ujjcsont a kézfejben belefúródott a csuklóízületembe, a másik pedig leszakadt arról, és hát még mindig nem az igazi (műteni kellett), és mondták, hogy sokkal jobban jártam volna, hogyha a csontok eltörnek, akkor talán műtétre sem lett volna szükség. Nos, egy rosszul sikerült karfeszítés esetén lehet, hogy az akció után össze kéne drótozni a könyökömet is :D


Amennyiben az utolsó válaszolónak van igaza, úgy lehet, hogy sokkal inkább ajánlatosabb lenne számomra birkózás edzésre lenézni.


Kedves utolsó válaszoló: hova is jársz edzeni? :D

2014. jún. 19. 21:21
 6/10 anonim ***** válasza:

Én Szegeden járok edzeni egyelőre, de jövőre Pestre megyek egyetemre, még nem tudom, hogy hova menjek le birkózni, amiket tudok az a Fradi, Kertváros (edzőt is ismerem), Bárdosi-féle edzés (őt is ismerem) meg a válogatott ugye, de ettől messze vagyok.

Egyébként birkózásból még válthatsz BJJ-re, de visszafelé ez már nem igazán van így.


Én meg pont a bokszba szeretnék belekóstolni :D

2014. jún. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

hol nyomtad a boxot, meg a savate-t?


csak mert ha véletlenül az university-ben, ott pont most kezdett nogi bjj-t oktatni egy barátom. csupa kezdő, semmi brutalitás.


egyébként alaptalanok a félelmeid, én évek óta nyomom a bjj-t, soha nem láttam olyat, hogy edzésen valakinek eltörik a karját.

2014. jún. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is, akiket ismerek küzdősportolók 90% a bemelegítő focin sérült le...
2014. jún. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A bokszot 4 évig a KSI-ben, 3 évig ifj. Füzesy Zoltánnál, és 2 évig a Parthus SE-ben, ami meg is szűnt 2 évvel ezelőtt. A savate-t a University Box Club-ban kezdtem el. Tényleg van ott nogi-s bjj edzés?
2014. jún. 19. 22:54
 10/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk őszintén szólva, a birkózás jobban bejön.. :D
2014. jún. 19. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!