Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti hogyan tudnátok elmagyarázn...

Ti hogyan tudnátok elmagyarázni az én helyemben egy kezdőnek, hogy ne egyből az olyan feladatokat akarja megcsinálni, amit még nem tud?

Figyelt kérdés
Főleg fegyencedzős emberek véleményét várom, de más is írhat. Az egyik ismerősöm elkezdett edzeni. Az akarással nincsen baj, mert akarja ő csinálni, csak az a baj, hogy egyből a közepébe szeretne vágni. Sok videót néz mindig, hogy más street workout-osok már mennyi mindent tudnak (human flag, dragon flag stb) és ő is ugyanezeket akarja utánozni utána pedig el van keseredve, hogy nem tudja megcsinálni ezeket a gyakorlatokat. Én mindig mondom neki, hogy alapok barátom, először is az alapok, anélkül semmire sem mész, de ő nem hiszi el. Ő már rögtön 100 fekvőtámaszokat akar lenyomni, meg ilyenek, még ha nem egyben, lenyomja csak iszonyatosan helytelenül, gyorsan, össze vissza. Már sokan mondták neki, hogy inkább csináljon 8 vagy 10 szabályos fekvőtámaszt, mivel az sokkal többet ér, de nem hisz senkinek. Mindig azt mondja, hogy a genetika, ők biztosan azért tudnak 100-akat lenyomni, meg hogy a 12 fekvőtámasz már nem menő, szabályosan csinálni már gáz, inkább a mennyiség a lényeg a mai világban, mert ha már nem tudsz lenyomni 100 fekvőt akkor kinéznek stb és ilyeneket beszél. Ti mit csinálnátok, mert nekem már ötletem sincsen.

2014. jún. 23. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Hagynám hadd csinálja. Ha már mondták neki sokan, hogy nem így kéne, akkor hagyjátok - majd egy jó kis sérülés talán beleveri a fejébe, hogy senki nem 100 fekvőtámasszal kezdte
2014. jún. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én esküszöm nem értem, ha már ennyien mondják neki, akkor miért nem fogja fel. Meg mindig mondja, hogy olyan szívesen edzene játszótereken, mint sokan, csak fél, hogy kinéznék, kinevetnék, mert ott már profik vannak meg ilyenek. Menthetetlen a helyzet kezdem már belátni.
2014. jún. 23. 09:58
 3/7 anonim ***** válasza:

MIg eljut a 100 szabalyos fekvotamaszra, oda sok ido kell, es nem sokat er vele,ha 100x szabalytalanul foldhoz vagja magat egybol, met az mar allokepessegi gyakorlat es nem eroedzes(szerintem), es az izuleteit is tonkre teszi. Vegezzen inkabb 30-40 szabalyosat, es eszre fogja venni a kulonbseget.

Ahhoz, hogy eleg eros legyen az emberi zaszlohoz, oda ero kell, nagy ero, amit kis ismetles szammal es nagy precizitassal kell vegezni

2014. jún. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Heló!


Szeritnem hatásos lenne, ha mtuatnátok neki egy edzéstervet,és a kvöetkező történne:


Oké, szeritned te készen állsz, hogy ezt meg ezt csináld, de vlamiért nem megy. Akkor nézzük az alapokat. Itt van ez az edzés, csináld végig. Csak ennyi. És amikor nem úgy csinálja, ahogy azt kell, ha maga ellen tesz cska rosszat azzla ,hogysiet, szabáyltalan... Akkor mindig újra kezded számolni a gyakorlatot. Ha pedig nem tudja végigcsinálni - amit gyanítok, hogy így lesz -, vagy annyira kfiárad, hogy másra már nem is lenne képes, akkor csak belátja végre, hogy amíg a vár gyenge alapokon áll, addig egy szellő is legyőzi, az pedig akkor nem vár...

Talán így rájön, hogy segíteni akarsz neki, és azt, hogy a lehető legtöbbet hozza ki magából.

2014. jún. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mintha valaki csak egyezéssel (1 smétléses sorozatok) akarna fejlődni erőemelésben. Azt csak időszakonként lehet csinálni.

Tömeget is kell növelni erőemelésben is.

Ugyanígy van fegyencedzés esetén is. Ott ugyan nagyobb hangsúly van a funkcionalitáson, meg arányaiban nagyobb az izom fajlagos erejének növekedése mint a tömeg növekedése, de attól még nekik is kell hogy meglegyen egy bizonyos izomtömeg. És ezt a kezdő gyakorlatokkal lehet elérni egy kezdőnek, tekintve hogy a haladókat nem tudja normálisan megcsinálni.

A megpakolt teherautó se indul el gyorsítófokozatban.


Nem tudom milyen alkatú az ismerősöd, de azért leírom ezt is, akkor érdekes ha ektomorf:

Étrend fontos, ugyanis (főleg gyors anyagcseréjűek) hamarabb megállnak a fejlődésben, akiknek nincs. Itt szól bele a genetika, nem a gyakorlatok terén.

Vannak akiknek lassú az anyagcseréjük, ők szokták mondogatni hogy "nincs étrendem, alig eszek, mégis fejlődök". Akinek viszont több kell, mert olyan az alkata, az ha megszakad se tud eredményt elérni, amíg nincs meg a tápanyagmennyiség.

Nekem pl a 4g/tskg fehérje is kell komoly erőszinthez, tapasztalat (tudom hogy ez szélsőséges, de jelzi hogy mennyire eltérő tud lenni a tápanyagigény). Ha napi pl. 1g/tskg-t eszek, csinálhatok akármilyen edzést, nemhogy nem fejlődök, hanem még gyengülök is a relatív túledzés miatt, ez is tapasztalat. A könyvben olvasható napi 56 g című ökörséget el kell felejteni, az a tetűlassú anyagcseréjűeknek (az igazi ősendomorfoknak) is csak szűken elég.

A standard a 2g/tskg fegyencedzőknek is. Sok frusztrációtól megkíméli magát az ember ha nem szenved a teste hiányt az erőforrásokban.

2014. jún. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, utolsó ez tényleg jó ötlet. Valamit már ki kellene találni tényleg, mert nekem kicsit már zavaró. De igazából engem csak az zavar, hogy azt nem hiszi el, hogy mindenki az alapoktól kezdte, azokat nem lehet úgy, hogy ,Na akkor én most kihagyom a sima fekvőtámaszt meg a kétkezes húzódzkodást és akkor én most egyből egykézzel fogok fekvőzni meg húzódkodni, mert menő vagyok', ezt így nem lehet, képtelenség az alapok nélkül bármit is csinálni. Meg én mindig mondom neki, hogy nyugodtan kimehet a játszótérre is, nem fogják kinézni egyáltalán, sőt ha szabályosan csinálná az alapokat akkor még talán tisztelnék is érte. Mindenki kezdte valahonnan bakker, még csak 18 éves a gyerek, ott van még az egész élet előtte, annyi ideje van gyakorolni hogy csak na.
2014. jún. 23. 10:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg akkor inkább a magamutogatás hajtja, nem az őszinte, fejlődés iránti vágy...


Aki komolyan veszi, az lesz arja, hol, ki, mikor látja, és be is tartja a fokozatosság elvét. Mondom, a helyedben nem feszülnék ezen és hagynám a p icsába. Majd megtanulja, hogy nála se megy másképp...

2014. jún. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!