Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A párcsere általában jellemző...

A párcsere általában jellemző tánctanfolyamokon, vagy ez táncfüggő?

Figyelt kérdés

A salsa órákon tudom, hogy folyamatos párcsere van, vagyis nem számít, ha valaki pár nélkül megy, illetve az sem, ha nem egyenlő a fiú-lány arány, mert mindenki mindenkivel táncol egy órán.


Ez más táncok tanfolyamain is így van? Tehát rock and roll, west coast swing, ceroc, standard társastánc és egyéb tanfolyamokon is általánosan bevett dolog a párcsere alkalmazása? (Vagyis ezekre is nyugodtan lehet pár nélkül menni?)



2014. jún. 26. 11:35
 1/6 anonim válasza:
A bécsi keringőnél is van párcsere! Amúgy szerintem táncfüggő!
2014. jún. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kérdés egyébként a kezdő tanfolyamokra vonatkozik, tehát nem úgy értem, hogy versenytáncos szinten kell-e párt vinni, hanem hogy ha a fentiekből kezdő tanfolyamokra megyek, akkor ott is minden órán párcsere van-e, vagyis mindenki mindenkivel táncol.
2014. jún. 26. 16:28
 3/6 A kérdező kommentje:
Továbbá a kérdés nem arra vonatkozik, hogy magának a táncnak a koreográfiájában van-e párcsere, hanem hogy párcsere más táncoknál is része-e az oktatásnak éppen azért, hogy mindenki mindenkivel táncoljon, és minél több partnert kipróbálhasson.
2014. jún. 26. 16:30
 4/6 anonim ***** válasza:

WCS-en ahol voltam nem volt párcsere, az óra végén azt mondta a fazon, "és most táncoljatok mással is"... kösz, kivel?! :P

Ceroc-on folyamatos párcsere van pár percenként, az elég felhasználóbarát megoldás, ez a tanítási rendszer része.

Latin+standard órákon ritka, de teljesen tanárfüggő. Ahol én voltam, nem volt szokás, nagyon ritkán fordult elő, hogy a szomszédos párral cseréltünk két mozdulat erejéig, aztán gyorsan vissza.

2014. jún. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi, ez érdekes, hogy nem mindenhol szokás, mert az ember azt gondolná, hogy ez alap, hogy a táncosok minél több különböző partnert kipróbálhassanak.


Azokon az órákon, ahol voltál, és nem volt párcsere, eleve partnerrel kellett menni? Vagy akik pár nélkül mentek, azokat az óra elején véletlenszerűen összepárosították valakivel, és aztán vele táncoltak az óra végéig?

2014. jún. 27. 07:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahol nincs párcsere, oda vagy eleve partnerrel mentem, vagy regisztrációnál lehetett feliratkozni, hogy keresel párt, és kerítenek. Helytől függ, érdeklődni kell, mivel támogatják a páratlan táncosokat.
2014. jún. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!