Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha az első váltóbowden szakadt...

Ha az első váltóbowden szakadt, lánc rozsdás, fékek beállításra szorulnak, meg akarok új pedált, az kb mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Régóta gondolkozom rajta, h veszek magamnak egy bicajt. Kéne mert messze lakunk a várostól, a buszközlekedés rossz, és úgy érzem, szívesen is tekernék. Most rászántam magam, és találtam is a neten egy használt versenybicajt, aminek nagyon tetszik a váza,és a magassága is jó, de a fent leírtak a hibái. Az új pedálról le tudok mondani :) de a többit nyilván meg kéne csinálni rajta. Én magamnak nem tudnám megcsinálni, sz'al mindenképp el kéne vinnem valahova. Kérek valakit, aki járatos az iesmiben, írja meg, h ez kb mennyibe kerülne! Köszi előre is,egy 20 éves lány
2008. aug. 3. 01:37
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia! Természetesen minőség és márkafüggő a dolog, de gondolom nem egy űberdrága gépről van szó.

Ha tényleg csak ezek a hibák, akkor nincs nagy baj.

A váltóbowden néhány százas, a fék beállítás csak munka, esetleg párosul egy kerékcentírozással, esetleg új fékpofákkal. A fékpofákat, ha kellenek, már jót tudsz venni 1-2000- ért (4db). A rozsdás láncot le kell venni, gázolajban kiáztatni, levegővel kifújni szárazra, láncspray neki, és jó is. Ha viszont el is van nyúlva, és cserélni kell, az egy ezres (kínai lánc), ha a lánckerekek kopottak esetleg, és komplett szettet kell cserélni, az már zsebbenyúlósabb. Pedált én már vettem mtb-re 800-ért is, de láttam már 40000-ért is, te tudod , milyet akarsz. Tehát az anyagok nem horror drágák. Az a kérdés,ki tudja megcsinálni és mennyiért? Én egy faluban lakom, itt van egy szaki, az centírozással lánccserével, fékbeállítással,pofákkal, bowdencserével együtt 3-4000 ből kihozná anyagostul. Bár ezeket én is meg tudnám csinálni, úgyhogy még ennyiben sem volna. De ha bevinném szegedre (nekem ez van közel), ez az összeg már kb duplája volna. Nemtudom te hol laksz, nem tudom az árakat. Mindenek előtt találj egy rokont, havert, ismerőst, vagy szakit, aki megcsinálja pici pénzért, vagy pusziért!:)

Ja, és ha van ilyen ismerős, vidd el, mikor veszed a bicajt, nehogy legyen valami más nyűge is!

2008. aug. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2008. aug. 5. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!