Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futóktól futásról kérdeznék...

Futóktól futásról kérdeznék (pulzuskontroll)?

Figyelt kérdés
Kezdőként fokozatosan növekvő terheléssel futás edzéstervet próbálok végigvinni (súlyzózás mellett persze), de az állóképességem még a béka segge alatt van fél méterrel (másfél év maradt ki mozgás nélkül, babaszületés és betegség kombó miatt). Most újra belevágtam. Gyorsan emelkedik a pulzusom futáskor, 1-2 perc után a lassú kocogás esetén is elérem a maximumot (20kg pluszt cipelek még sajnos). Futásban tök kezdő vagyok. Ilyenkor álljak le, várjam meg, míg csökken a pulzusszám, és utána folytassam, vagy vegyek vissza a tempóból, de azért haladjak előre folyamatosan? Mi a helyes ilyenkor? Mennyi idő alatt lehet fejlődni ebben, mikorra várhatok változást?
2014. júl. 14. 10:53
 1/3 anonim válasza:
Én egy kilóméter gyors sétával indítok aztán kb 1 óra futás, a pulzusom nekem is hamar felszökik, de rövid időn belül szinten marad. Amikor már azt érzem, hogy meghalok :D és nem bírom tovább, leállok a futással, de nem állok meg, folytatom a gyors sétát amíg nem érzem, hogy tudnék tovább futni, úgyhogy szerintem ne állj meg, hamar hozzá fogsz szokni, kis futás, gyors séta, futás, séta, váltogasd úgy könnyebb. remélem tudtam segíteni
2014. júl. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
5 perc lassú sétával, majd 10 perc gyors sétával kezdtem és így kezdtem lassan kocogni. Akkor azt mondod, vegyek vissza, de ne álljak meg. Akkor a kocogásból visszalépek gyors gyaloglásra, ha úgy alakul a pulzusom, majd ha újra megy, akkor kocogok tovább. Köszi a segítséget!:) Egy órát még nem tudnék futni, jelenleg 30 perc lassú kocogásnál tartok, és megpurcanok a végére :) de majd ahogy egyre kevesebb kilót cipelek, úgy lesz egyre jobb, ezt már megtapasztaltam korábban. :) Köszi a segítséget!
2014. júl. 14. 11:13
 3/3 anonim válasza:
nagyon szívesen :) szépen lassan de biztosan előre :) hamar hozzá fog állni a szervezeted a "túlterheléshez" sok sikert a fogyáshoz :)
2014. júl. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!