Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aki ért hozzá elmagyarázná,...

Aki ért hozzá elmagyarázná, hogy a sakkban miért lehet nagyobb esély a döntetlenre, mint arra, hogy valamelyik játékos nyer?

Figyelt kérdés

[link]

Ne a statisztika legyen a magyarázat.


2014. júl. 14. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, egy játszma alatt 3 alkalommal ismétlődhet ugyanaz a lépés. Például ha egy futóval 3x lépsz oda-vissza akkor utána véget ér a meccs.
2014. júl. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én arra gondoltam, hogy ugye a sakkban a játékosok ajánlják fel a döntetlent (kiegyeznek döntetlenben). Lehet, hogy adott helyzetben a döntetlen a ranglista szempontjából mindkét félnek előnyösebb mint megkockáztatni egy vereséget. Persze ez csak találgatás...
2014. júl. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1 - Igen, ez így van.

2 - Én is ilyesmire gondolok.


Köszönöm a válaszokat. :)

2014. júl. 14. 13:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Én csak tippelek de ha két jobb játékos játszik akkor nem tudják átejteni egymást annyira hogy nagy különbség alakuljon ki és leszedegetik egymás bábuit amíg csak a király marad, nem?
2014. júl. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Lehet, köszi. :)
2014. júl. 14. 16:25
 6/6 anonim ***** válasza:
azért mert akik kb egyforma erősek nem jutnak előnyre zárt pozíció pl ahhoz hogy megnyissák a vonalakat komoly anyag veszteséget jelentene.Sakkba sok olyan helyzet van ami döntetlen és nincs értelme végig játszani PL ellentétes színű futók azonoson gyaloggal és ugyanolyan gyalog szerkezettel és satöbbi
2014. nov. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!