Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Baj ha vacsorára már csak...

Baj ha vacsorára már csak 10-15g fehérjét eszek?

Figyelt kérdés

Ha elosztok mindent 6-7 étkezésre (korán kelek, későn fekszek) akkor nap végére, utolsó kajának már épphogy marad 10g fehérje.

Mennyivel vesztek éjszaka a katabolizmus miatt több izmot mintha mondjuk 25-30g fehérjét ennék, ami 200g túróban van meg?

És az is baj ha nem túrót meg ilyen kazeinnel tele lévőt eszek hanem csirkemellet fagyasztott zöldséggel? Tudom hogy a zsír még jobban lelassítja a felszívódást, de akkor meg növekedési hormon nem fog termelődni. Ezért is nem eszünk zsírt és szénhidrátot utolsó étkezésben nem?



2014. szept. 16. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A növi hormon erősen túl van lihegve, nem fogja egy kevés zsír ezt visszafogni és nem is olyan mértékű ez a növi hormon termelés, hogy ettől várhass bármit is. A napi össz fehérjebevitel ami számít, de nem árt, ha estére is marad egy nagyobb adag. Hogy mekkora hátrány, ha keveset viszel be este? A jóisten sem tudja, lehet, hogy semmi, de én inkább a tutira megyek. :)
2014. szept. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És ha nő vagyok, akkor még kevesebb n.hormont termelek mi?:)


Am köszi a választ Montez! Még annyit kíváncsiságból(nem hozzád viszonyítok, ne értsd félre) te mennyi fehérjét hagysz éjjelre?

2014. szept. 16. 18:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Növi hormont te is termelsz, tesztoszteront viszont kb 1/25 annyi mennyiségben, mint egy férfi és ez az ami inkább számít. Ezért is nem lehetnek a nők naturálban nagyon izmosak. Mondjuk még mi sem.:)

Én bizony bevágok 30-40g fehérjét, mert túrót eszek, de még rakok hozzá egy kanál tejsavóproteint is ízesítésnek.:)

2014. szept. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem vacakolsz :D

És még én éreztem soknak a 25g-ot xD

Köszi a válaszokat, adtam zöldet!

2014. szept. 16. 18:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Nincs mit, de én nem 50 kilós lány vagyok, szóval az sem mindegy.:)
2014. szept. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Persze, tudom :)

Ezért is írtam, hogy nem állt módomban hozzád viszonyítani/igazítani az én fehérjeadagom :)

2014. szept. 16. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!