Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mire jó a víz csapkodás?

Mire jó a víz csapkodás?

Figyelt kérdés
Láttam már több filmben(főként keleti harcművészet témájú filmekben), és az arrow (zöld íjász) című sorozatban, hogy órákig csapkodnak egy tál vizet. Nem tudom pontosan, hogy ez milyen képességeket is fejleszt, és erre keresem a választ. Azt tudom, hogy például a shaolin növendékek is ezt csinálják napokig megállás nélkül.

2014. okt. 20. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az onkentelen szembehunyas elkerulesere küzdelem közben.
2014. okt. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első jót írt, azonban van más oka is. Ez pedig elég egyszerű. Ha rendesen megfigyelted, két dolgot láthattál. Vagy azt, hogy nyitott de feszes tenyérrel csapnak a vízbe, vagy azt hogy ökölbe szorított kézzel. Mindkét esetben teljes felülettel. Ez ugyanaz, mint amikor dobsz egy hasast vagy hátast a strandon. Iszonyatosan csíp. Mivel az agyi ingerek szempontjából nézve ez a "csípő" érzés megegyezik a nyílt sebek levegővel való érintkezésekor fellépő érzéssel, ez hozzászoktatja a testet (függetlenül attól, hogy csak kézzel csinálják, az agy hozzászokik, így akárhol történhet a testen), így nem fog megtorpanni az illető, ha megvágják (a szúrás mélyre megy, az már más tészta).


!Kamlyn! - 53/F

2014. okt. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzáértő válaszokat :)

Szóval akkor mindegy, hogy érzek-e fájdalmat a csapkodás közben, a lényeg csak az, hogy teljes felülettel üssem kitartóan a víztükröt?

2014. okt. 29. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!