Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi számít egészséges erőnek?...

Mi számít egészséges erőnek? Ki számít erősnek?

Figyelt kérdés

Mi az a szint amitől már valaki erősnek számít ?


Mindenhol megadnak egy minimumot, hogy kezdő szinten ezt kell tudni.

Haladóként mag azt- de az egészséges is?

Miért csak akkor vagyunk jó kondiban és erősek ha 210 kg-al tudunk guggolni?

Ez az egészséges erő?

Vagy az atlaszgolyó?

Esetleg a zászló meg a 70 db egylábas guggolás?

Vagy a 870 snatch vagy mi?

A fizikai munkások minden nap ugyanazokat az izmokat használják nem úgy mint a gyúrósok.

Erősnek kell lenni egy bányásznak.

Az erdőn fát vágni és pakolni szintén erőt és kondit kíván.

Ásni,lapátolni,téglát és cserepet cipelni,talicskázni is kemény.


Honnan számít valaki erősnek? Mit kell tudni csinálni hozzá?

Arra szintre gondolok ami egészséges egy felnőtt embernek.


Mert sportonként mindenkinek maga felé hajlik a keze, de nem tudja megcsinálni amit a másik.


Szóval ki és mitől számít erősnek?



2015. febr. 9. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Az erő szubjektív fogalom.


A fizikai munka inkabb megszokas es kitartas kerdese.

Egy atlagos munkas nem fog 100 kilokat kinyomni. Mellesleg nagyon le is terheli a testet,a legtöbb fizikai munkas hamar tönkremegy


Az sajat sulyos gyakorlatoknal meg rohadtul nem mindegy hogy valaki 185 vagy 175 centi,85 vagy 75 kiló..


Szerintem az erős aki a sajat testet jol mozgatja es emellett a legnagyobb testen kívüli sulyokat.

2015. febr. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A favágó egész nap tud fát vágni, a bokszoló kibír 12 menetet a ringben, a súlyemelő pedig felemel 300 kilót. Mindegyikük más célra szakosodott, más területeken és a saját céljaiknak igyekeznek megfelelni. A saját területükön mindannyian erősek, de élesen nem összehasonlíthatóak, mert mindhárom esetben más a célkitűzés. Tömören ennyi.
2015. márc. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én például egészségesen erősnek gondolom magam. Le tudok nyomni 47 szabályos fekvőtámaszt, 3142 m-t futok 12 perc alatt, a zászló nem megy, a saját testsúlyom 86 százalékával tudok fekvenyomni, a testsúlyom 200 százalékával guggolok és futottam már több félmaratont 2 óra környékén.
2015. márc. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#1 Szerintem inkább az alkohol miatt mennek tönkre a fizikai munkások, mint a megterhelés miatt. A mozgás egy bizonyos szintig mindenképp egészséges, a maraton, aminél már inkább leépíti a testet, mint fel, de azt se fut minden nap az ember.


A kérdés szerintem nagyon nehéz, én nem tudom megválaszolni. Személy szerint az átlagnál erősebbnek érzem magam, mert szoktam edzeni, most saját súlyos gyakorlatokkal meg futással, de régebben súllyal is. Éppen most olvasok edzés elméletet, ott strengh (erő), endurance (állóképesség), speed (sebesség/robbanékonyság?), fexibility (hajlékonyság) és coordination (koordináció) amiket a főbb biomotoros képességeknek mondanak. Egy-egy izomcsoport erejét gondolom a megfelelő módszerrel le lehet mérni, pl bicepsszel mekkora súlyt tudsz emelni, stb... Az állóképességet ugyanígy mérni lehet, pl hány fekvőtámaszt tudsz csinálni x idő alatt, a rugalmasságot szintén pl mennyire tudsz lemenni spárgába, és így tovább. Szóval szerintem ezek mérhető dolgok. Mindenkinek más az izomzata, én pl alsó testben erősebb vagyok, mint felső testben, mert világ életemben futottam, felső testre meg csak 2011 óta edzek kisebb-nagyobb megszakításokkal. Magamhoz képest azért így is sokat fejlődtem. Szóval itt két fogalom van, egyrészt egy-egy izomcsoportban ki az, aki erős, pl egy favágó felső testben tutira az, másrészt meg hogy összességében, tehát az összes izmot összeszámolva ki mennyire erős. Ez utóbbit akár úgy is lehet mérni, hogy ki hány watt teljesítményt tud leadni, pl bringázásnál a mostani alkalmazások már többé-kevésbé ezt is ki tudják számolni. Általában néhány 100 watt, amit egy-egy ember le tud adni. Az igazi nyilván az lenne, ha azt minden izomcsoportra le tudnánk mérni, aztán mindenkinek minden egyes izomcsoportjának lenne egy görbéje, ami így az állóképességet is tartalmazza, az egészet meg össze lehetne adni, és kijönne egy végső görbe, amit már szépen össze tudnánk hasonlítani minden emberre, aztán megmondani, hogy ki erős, ki meg satnya. Hát itt még nagyon nem tartunk, és egy darabig szerintem nem is fogunk. Szóval ez a mai világban most többé-kevésbé ilyen szubjektív dolog. Ha azt mondod, hogy 210 kilóval guggolsz, akkor elhiszem, hogy erős vagy, mert nekem 70-nél elkezdenek ropogni a térdeim, afölé meg inkább nem megyek... :-)

2015. ápr. 21. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!