Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb Karate...

Melyik a legjobb Karate Stílus (Shotokan, Kyokushin, Ashihara)?

Figyelt kérdés

Kyokushin:

https://www.youtube.com/watch?v=1U7So8PoLfY



Valamint melyik karate a legjobb és azt hol oktatják jól?



2015. márc. 5. 11:02
1 2
 1/13 anonim válasza:
44%
Shotokan karate,ajánlom a Fuji kse-t,Pécs,Nevko,ill.:Pécs,Belvárosi Ált.Isk.
2015. márc. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Az Ashihara a karate a legjobb.Ez a kyokushin karatéból fejlődött ki és annál sokkal hatékonyabb.Ebben nincsenek,vagy csak alig vannak formagyakorlatok.Kivettek belőle minden olyan mozdulatot,ami a harchoz fölösleges.És itt van rendes sparring.

Az első válaszoló hülyeséget beszél,a shotokan karate gyakorlatilag semmit sem ér.

2015. márc. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Erő- és hatékonysági alapon a Kyokushin, és ha csak a harc érdekel, még ezek szűrletéből álló, földharccal és fejre ütéssel kiegészített Kempo és/vagy a Krav-Maga. Ezek gyakorlatilag hatékonysági válogatások, amelyet ha jól értem pont keresel.
2015. márc. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Orfeus ***** válasza:
75%
Sok helyen hallottam már hogy felesleges a forma, főleg ha azt se tudják mire való. A kyokushin úgy jó ahogy van, nem kell senkit dobálni meg birkózni vele mint az Ashiharába, a shoto pedig nálunk a megyébe mindenhol fegyelmezettlen, és fele annyira kemények harcban mint mi, sokkal mobilabbak vagyunk és edzettebbek..
2015. máj. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Múltkor láttam Karate meccset a tv-ben és nem voltam elájulva tőle. A kezeik a harcosoknak a testük előtt volt, de nem is használták, hagyták hogy a másik beüssön a kezeik között. Ez olyan vagy eltalállak vagy nem harc volt. Rémes volt.


Azt mondják az Ashihara a legjobb, mert az utcai harcra lett kitalálva. És amúgy is milyen dolog kiba*szni valakit a Kyokushin szövetségből csak mert megölte azt aki rátámadt? Arra használta Ashihara a Karate-t amire kell, megtámadták és megvédte magát. Nem nagyon kultiválom az ilyen "megsebzek valakit az utcán vagy ne adj Isten véletlenül meghal és már kib*a*sznak" szervezeteket.

2015. máj. 7. 12:10
 6/13 Orfeus ***** válasza:
79%

Akkor már meg is van a döntés, nincs hova ragozni. Az hogy ilyen vagy olyan a szervezet, arról nem a stílus, nem Oyama, nem a karatéka tehet. Ha a szakvélemény alátámassza hogy úgy ölte meg hogy lefegyverezte, és utána még rúgta meg ütötte a földön, akkor érthető, a fejébe van valami gond. Ha nem, akkor tévesen ítéltek, de erről továbbra is csak ők tehetnek.


Az hogy olyan a shotokan verseny, az olyan amilyen, versenyeztem bő 1,5 évet, nem tetszett nekem se, de kellemetlen amikor 2 méterről állba csap, és mire felfogod hogy elindult feléd, már visszaált a helyére. Mert ez magasabb szinten így megy a shotoba.


Kyokushinról pedig annyit hogy megkeményíti a testet és az akaratot, közben fegyverré fejleszted a tested, szerintem ebbe bele se lehet kötni, ez így van.


Ashihara sem rossz természetesen, lekell menni edzésre, videót nézni ha tetszik akkor hajrá.


Én azt mérlegeltem, hogy ha tényleg az életem múlik rajta, akkor mit csinálhatok? Hát én arra jutottam hogy nem szögdelek mint a shotoba mert egy combostól kifekszek, és nem fogdosok stb mint Ashiharába, egyszerűen szétkapom és kész. Mióta csinálom, 6 éve, azóta 2 alkalom volt amikor szükségem volt rá, egyszer 2 ember ellen, másodszor 3 ellen amikor ott volt barátnőm. Hát nem cinkeltem, sőt, elég volt az egyiket megütni, megrúgni, a többi fordult is meg.


De ez a te döntésed. Ez az én utam, a mai napig nem bánom hogy ezt választottam. Sokan a rúgás ellen is vannak, és a boxot ajánlják, csak nincsenek tisztába vele mit hozhat ki magából egy harcos.

2015. máj. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A hétvégén láttam egy meccset a TV-ben Küzdősport néven fut, nem tudom K1 vagy más e a neve. De annyit tudok, hogy a versenyzők kézzel-lábbal harcolnak benne.


A stílusokat tekintve ezek voltak benne:

- Kickbox

- Kyokushin

- Muay Thai



Ahhoz képest hogy a Box, a Muay Thai és persze a Savate van halálra dicsérve a fórumon nem ez az első olyan meccs, ahol Kyokushin-os ver el Muay Thai-ost. Úgyhogy most elgondolkoztam a Karate-n.


Csak nem tudom melyik a jobb illetve hogy hol van jó oktatás.


Kyokushin vagy Ashihara?

Persze nem versenyzésre kell alapvetően.

2015. aug. 15. 14:44
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
Akkor ashihara inkább.A kyokushinban sok a kata és a felesleges mozdulatok.
2015. aug. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Neked mi számít legjobbnak?

Talán megválaszolható lenne a kérdés, ha ezt tisztáznánk.

2016. febr. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Amivel az utcán bárkit a legegyszerűbben el lehet verni.
2016. febr. 6. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!