Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb Karate...

Melyik a legjobb Karate Stílus (Shotokan, Kyokushin, Ashihara)?

Figyelt kérdés

Kyokushin:

https://www.youtube.com/watch?v=1U7So8PoLfY



Valamint melyik karate a legjobb és azt hol oktatják jól?



2015. márc. 5. 11:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ha ez a szándékod, egyikbe se kezdj bele!

Önvédelemre egyébként bármelyik alkalmas.

Az egyén felkészültségen múlik. Űzhetsz bármit, ha 1: Nem jönnek még ösztönösen a mozdulatok, 2: Ha nincs hozzá érzéked.

2016. febr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Olyan dolgokat pedig, hogy "a legjobb" gyakorlatilag nem létezik.

Mindegyik stílus hatékony, ha tudják alkalmazni.

Ha nem tudsz ráérezni az ellenfeledre, nem a "rosszul választott stílus" miatt fogsz veszíteni.

2016. febr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Orfeus ***** válasza:

Te még mindig nem vagy tisztába a dolgokkal. A válaszodból ítélve neked inkább Thai Box kéne aztán kész, nem kell ragozni. Azzal mehetsz kedvedre verekedni.


Ha elverni akarsz másokat akkor ne harcművészetet válassz, több idő kitanulni, megtanulni az egyesek szerint "felesleges" katákat, bázistechnikákat.


Teszem hozzá bázistechnika. Bő 2 éve lementem Wing Tsun edzésre, gondoltam megnézem milyen is egy lágyabb stílus. És amikor csukott szemmel pofánvágott egy 17-18 éves srác kicsit meglepődtem :D Ők is bázis technikákat csinálnak, tapadós kezek, és annyira kaialakul az évek alatt nekik a reflex testközelbe, hogy csukott szemmel simán le tudja követni a mozgásodat, és ráreagálni ha páros gyakorlatot csináltok, elképesztő egyébként, én meglepődtem. Ekkor mesélt a mester valami bőrrfelexről ha jól emlékszem, hogy ugye a berögződött dolgok már akkor jönnek ahogy hozzádérnek, de mire felfogod hogy ütnek, a szemedből az agyadba, majd a karodba elmegy az infó lehet hogy késő. És hasonlót mondtak régen öcsém edzésén Aikidon is, és csak itt értettem meg hogy belharcba mekkora előny is az ilyen szintű képzettség, és ez nem ilyen vudu meg ilyen olyan varázslat, ez marha jó dolog, persze talán olyan menő nem leszel mint egy boxoló, de azért az is elegáns ha egy kézzel megtekered a gyereket ha hozzádér és már térdelsz is rajta :D

2016. febr. 16. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!