Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen görkorcsolyát vegyek...

Milyen görkorcsolyát vegyek egy Rollerblade EVO 08W kori után? (kinőttem)

Figyelt kérdés
14 éve korcsolyázom hobbi szinten. Jelenleg egy Rollerblade EVO 08W korim van, már évek óta használom, gondja nincs, csak sajna kinőttem. Nem szeretnék gagyit venni, hasonlóan jó korcsolyát szeretnék, de nem tudom, melyik lenne a megfelelő. Ezen a korin 78mm-es kerekek vannak 78A-s keménységgel, ABEC 5-ös csapágyakkal. 40.000 forint körüli árban szeretnék korcsolyát, lehetőleg Rollerbladet, de más hasonlóan jó márka is szóba jöhet. Tanácsok ? :)

2015. márc. 23. 18:50
 1/5 A kérdező kommentje:

[link]


esetleg ez ?

2015. márc. 23. 19:03
 2/5 anonim ***** válasza:

14 év után itt nincs olyan aki tanácsot tudna neked adni


kérdezd meg az index görkori fórumán

2015. márc. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Na ugyanebben a "görkoriban" jártam nem rég. :D 15 éve korizok. Nekem is Rollerblade volt (fitnesz) és imádtam. Először gondold át, hogy tényleg fitnesz korit akarsz-e. 14 év után már lehet egy kicsit komolyabban is gondolkodni. Én urban/freeskate/slalom görkorit vettem, mert szélesebb a cipője, keményebbek a kerekei, így alkalmas ugrásokra és trükközésekre is. Azokat ugyan meg kell tanulni, de baromi szórakoztató és egyébként mindarra használható, amire egy fitnesz, árban is vannak nagyon jók. A fitnesz kori, amit felraktál, szuper sztem (ahogy látom árban is marha jó). Ha tetszik és kényelmes, vedd meg nyugodtan. A Rollerblade mellett még a Fila, K2, Powerslide is nyugodtan választható. (Seba-t itthon sajnos nem láttam.)

Én egyébként ezt néztem ki magamnak először:

[link]

(ezeknek általában mind van fékjük, ami felszerelhető, szóval fitnesz koriként is használható, de ott a lehetőség, ha később kedvet kapnál egy kis vagánykodáshoz, ugráláshoz. :) )

A minimum az ABEC 7 csapágy (alatta inkább ne is foglalkozz vele), Rollerblade esetén ez SG7, de többségüknek már SG9 van, ami tökéletes.

40 ezernél többet egyébként már nem is érdemes költeni egy fitnesz korira.

(Én végül a Rollerblade Twister 2013-as modelljét vettem meg. Nagyon állat!)

Ne kapkodd el a döntést, én is 2-3 hétig filóztam, melyik lenne a legalkalmasabb számomra.

Ebben a 2 üzletben jó korikat árulnak. Esetleg még a Fila-kat nézd meg, ha még nem döntöttél. A Fila korik a legjobbak közé tartoznak.

Majd írj, milyet választottál. Kíváncsi vagyok. :)

Hát remélem segítettem valamicskét.

2015. márc. 25. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Még annyi, hogy a kori, amit kinéztél, egy olyan üzletben van, ahol nincs raktáron (legalábbis 2 hete még nem volt) görkorcsolya. Szóval, hogy ne menj be fölöslegesen kétszer, telefonálj rájuk, hogy van-e. És ha nincs, felhozzák neked a vidéki üzletből, hogy felpróbálhasd.
2015. márc. 25. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Most kicsit mellőztem a nézegetést egyéb elfoglaltságok miatt, de ezeket a tanácsokat mindenképp megfogadom :) Elgondolkodom a trükközésen is, meglátjuk :) Ha megvan a végleges megírom miylen lett.
2015. ápr. 8. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!