Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A futás mire jó?

A futás mire jó?

Figyelt kérdés

Ha hetente 4-szer futok kb. 1,5 km-2 km az szerintetek ér valamit? Kicsit szeretnék leadni a fenekemből...

Ti futtok? Tudnátok javasolni,hogy pl. hogy osszam be azt a 20 perc futást? Ti hogy csináljátok és milyen eredményt értetek el vele?:) 18/L



2015. ápr. 11. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Állóképességet növel és égeti a kalóriát.

2 lehetőség van. Vagy egyenletes tempóval futsz 20 percig, vagy beosztod: 30 mp sprint 1 perc séta.

Szerintem 2 km nem sok mert én napi szinten sétálok 5-6km-t így nekem a minimum táv az 4km lenne.

Végezz fenékre is gyakorlatokat és ezt kombináld a futással.

18/F

2015. ápr. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Csiß ***** válasza:
0%
Sajnos a 20 perc az tényleg csak intervall (sprint+séta) edzésre lenne elég,de azt kezdő sportolónak nem javasolt,mert nagy a sérülés veszély.Igazából 50-60 perc kocogás (természetesen nem folyamatos,ha fogyás a cél..bele lehet sétálni) lenne a legjobb.
2015. ápr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

1,5-2 km semmire nem elég, pláne nem ha 20 perc alatt tervezed lefutni, kvázi gyaloglással gyorsabb lennék akkor.


3 km alá nem érdemes menni soha, inkább sétálj bele, de fuss sokat! Én a heti 3x7 + 1x15 km-rel tudtam jól kiegyezni, és ezeknek az idejét vittem le elég szép szintre. 1 év alatt ezzel eljutottam a félmaratonig, és az 5,3 km-t 20 percen belül tudom futni.

2015. ápr. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Megint elragadtattátok magatokat.

Kezdő futóról van szó, és már félmaratonokat emlegettek.

Én is (újra)kezdő vagyok. Sztem az öt kmes futóterves módszer a legjobb.

Ezt találsz pl a "mindent a futásról nem csak nőknek" vmi ilyen nevű oldalon is.

2015. ápr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Én 10 km-ert szoktam , legutóbb 46 perc alatt futottam le.


Ha teljesen kezdő vagy akkor elég a 2-3 km is, aztán ha lesz kitartásod majd úgy is belejössz.

2015. ápr. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A félmaratont EGY ÉVES célként említettem meg, és bíztatásnak szántam, hogy jó edzéstervvel és kitartással nem is olyan nehéz fejlődni... Nem azt mondtam, hogy holnap menjel el maratonfutónak, de látom egyszerűbb belémkötni, mint értelmezni.


Mivel fogyni akar, ezért magához képest lassan, de sokat kell futnia, különben soha nem fog semmire jutni.


Egyébként azt majd a szervezeted eldönti, hogy honnan fogysz, nem irányítható :)

2015. ápr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sokféleképpen lehet futni


- bemelegítesz - kocogsz 10 percet, futóiskolázol, dinamikusan nyújtasz

- egy tempóban lekocogod az egészet

- hegynek fölfele futsz, lefele kocogsz (dombozol vagy lépcsőzöl)

- síkon sprintelsz 100m-t, aztán megint 100-at kocogsz

- gyorsan futsz 400-300-200-100m-t, közben 100m-es szüneteket iktatsz be, amiknél lassabban futsz

- levezetsz - kocogsz 10 percet, statikusan nyújtasz


Nagyjából ennyi jutott eszembe, amit edzéseken csináltam anno.


Engem inkább az érdekelne, hogy erő - erő/állóképesség - álóképesség, stb... típusú edzés az melyik melyik ezek közül, és heti rendszerességgel hogyan érdemes váltogatni ezeket, csak újabban limitálják, hogy x idő alatt mennyit kérdezhetek. puttana :S


Neked mindenképp azt javaslom, hogy terv szerűen edzz, tehát tervezd meg, hogy mit és mennyit fogsz csinálni. Nem kell elkeseredni, ha nem sikerül, legközelebb lejjebb veszed a tervet, és kész. Sokkal jobb így, mint futni a vakvilágba, főleg ha kezdő vagy, és fejlődni szeretnél. A másik, ami fontos az a bemelegítés és a levezetés. Bemelegítésnek mindenképp kocogjál, levezetésnek meg mindenképp csinálj statikus nyújtást, mert enélkül a kettő nélkül lesérülsz és berövidülsz.

2015. ápr. 18. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!