Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mezítláb futni káros?

Mezítláb futni káros?

Figyelt kérdés

Sajnos eleve lúdtalpam van, mert kamaszként túlsúlyos voltam. Cipőben is sokszor fáj a lábam, amikor futok.

Az jót, vagy rosszat tenne, ha cipő nélkül futnék (futópadon)?



2015. jún. 29. 20:21
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és 23 éves fiú vagyok
2015. jún. 29. 20:30
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó technikával csinálod (nem úgy kell mezítláb futni, mint cipőben), elég időt fordítasz a helyes mozgásforma megtanulására és nem erőlteted túl magad, akkor nem lesz semmi bajod tőle.
2015. jún. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Azt kifejtenéd, mi a helyes technika?

2015. jún. 29. 20:35
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ember természetes környezetében a mezítláb járásra és futásra lett "kitalálva", ebből logikusan következik, hogy nem káros.
2015. jún. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem szeretek futni (inkább kerékpározom), úgyhogy nem értek hozzá, de az egyik lányismerősöm egyre többet fut mezítláb (előtte ilyen kb. két milliméteres talpú sarut használt, hogy védje a talpát, ami szintén nem támaszt úgy meg, mint egy cipő), majd megkérdezem, hogy ő honnan tanulta a technikát.
2015. jún. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
abban igazatok van, hogy mezítláb járásra lettünk kitalálva, és abban is, hogy nem úgy kell mezítláb futni, mint cipőben, viszont a futópad nem éppen az a felület, amire teremtve lett a mezítláb futás, puha füves talajon nagyon jó mezítláb futni, de egy futópadon nem hiszem, hogy hosszú távon olyan nagyon jó lenne.
2015. jún. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Dehogy káros. Ugyanakkor kemény talajon, aszfalton az. Gondolj bele, egyik sem volt amikor a lábunkat kifejlesztette az evolució. Földön, fűben nyugodtan fuss mezítláb. Csak találj olyan helyet ami biztonságos, és jó eséllyel nem lépsz bele valamibe
2015. jún. 30. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Most olvasom, futópad, hát szerintem arra inkább vegyél valami drága futócipőt
2015. jún. 30. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,igen azért emeltem ki direkt,mert csak futópadon van lehetőségem futni. Füves, girbe-gurba talajt sajnos itt nem találok ahová rendszeresen kijárhatnék
2015. jún. 30. 02:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Merre lax? települést mondj csak (vagy közelben lévő nagyobbat)
2015. júl. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!