Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Adidas Springblade Drive 2. 0...

Adidas Springblade Drive 2. 0 cipővel mi a tapasztalatotok? A szokásos futócipőkhöz képest mi emeli ki ennyire?

Figyelt kérdés

Ha volt előző verziótok belőle arról mi a véleményetek?


[link]


Nem értek Angolul ez a bibim.

Különböző árkategóriában árulnak ciőket. A 30K feletti többet tud,mint az az alatti,és a 40K feletti többet a 30-asnál. De mi a lényegi különbség? Megéri áldozni rá? Jelent nagyobb teljesítménybeli különbséget?


Úgy olvastam a Springblade jobban csillapít,mint hagyományos futócipő társai. Vagyis jobban kíméli a gerincet és a talpat,ízületeket. De ennek fényében többet is kell futni az ugyanakkora terheléshez,mint amit használata előtte produkáltunk. Ez okés. A több futás nem gond.

De mégis mi emeli ki ennyire? Mi róla a véleményetek?



Vagy elég a fenn említett árkategória szerinti cipőminőség besorolást megmagyarázni. Mit kapok a több pénzemért?

Pl: 30K csillapít saroknál. Jól tart stb. Ilyesmi érdekeelne.



2015. aug. 4. 07:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy szóval nem éri meg.


Ez a cipő inkább a meghökkentő designnal akar hódítani, mint a valós képességekkel, egy embert ismertem eddig futóként aki vett ilyet, de ő is relatív gyorsan átkeresztelte utcai cipőnek. A gyártók próbálkoznak mindenfélével, ebből néha születnek vadhajtások, de ha megnézed az átlag futócipőket (és elvonatkoztatsz a márka fanatizmustól), akkor nem véletlenül meglehetősen hasonló koncepciót követnek, természetesen megspékelve 1-1 az adott márkára jellemző specialitással, de nem szoktak ennyire extrém módon eltérni. Nem véletlenül.

2015. aug. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Csak próbálok kiigazodni a mai egyre bővülő választékban. Ugyanis itt az ideje,hogy értelems futócipőt is rakjak a lábamra,ha tovább szeretnék futni.

Pénzem van,de mégsem dobnék ki feleslegesen 50K-t ha 35-ből is ugyanúgy vigyorral az arcomon kijövök.


Ha valaki kérdezné minek nekem olyan drága darab,mikor nem futok annyit mint egy futó,hát épp azért,hogy kényelmes és élvezetes futás mellett rászokjak!

2015. aug. 4. 08:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy milyen távokat futsz, milyen terepen, de az 50k az már extrém sok pénz egy futócipőért (természetesen nagyon jó darabok vannak ennyiért, de én 20-30km-ig futogatok, ott még nem érzem szükségét egy ilyen cipőnek sem az egészségem megóvása, sem a jobb teljesítmény érdekében).


Még a 30k is felső határ inkább. Jó futócipők olyan 20k körül kezdődnek, és kb 30-ig mennek fel azok, amiket még érdemes amatőrként megvenni.


Nekem például betonra/kemény földútra kell cipő, és semleges lábtartású futó vagyok, általában Nike Pegasust használok, ezek lista ára 29ezer, de rendszeresen ki lehet őket akcióban fogni 20-25 között, számtalan félmaratonon viseltem már őket.


ui: a példával csak az árakat akartam neked érzékeltetni, soha ne hidd el senkinek, hogy X vagy Y márka/típus a legjobb, mert ilyen nem létezik. Ami az egyik futónak kényelmes, az a másik lábát nyomja, ami az egyik lábtartás mellé megfelelő, az a másiknál problémás lehet, a neves gyártók hasonló árú csukái között jellemzően nem teljesítmény különbség van, inkább kinek az egyik fekszik jobban, kinek a másik.

2015. aug. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi ismét a kimerítő választ! :-)


Úgy néz ki hamarosan nekiállok a vásárlásnak. Még nem vagyok biztos magamban,de rengeteget segítettél köszi!


5-6km megy eddig egyhuzamban. Nem sok,de lassan pumpálom felfelé. Ezért mondtam,hogy nem futok annyit,mint egy futó,mert 30 perc alatt megjárom.


Akka 20-30K közzé eső árkategóriából választok. Egyébként nem vagyok elfogult márkarajongó. Azt veszem,amit megfelelőnek találok. Ha ez egy kevésbé ismert márka nem fog zavarni!

2015. aug. 5. 00:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha komolyan gondolod a cipő vásárlást, akkor 3 dologra tudlak biztatni:

- figyelj arra, hogy nem minden futócipő, amire valami nagy márka ráteszi a jelét. Én is vettem elsőre nagyon olcsó Adidast, mert az biztos nem gyárt rosszat, gyulladás lett a vége.

- bár én sem vagyok márka fanatikus, de érdemes azért a futócipők gyártásában nevesebb cégek termékeit keresni: Adidas, Nike, Asics, Saucony a legismertebbek idehaza az átlag futócipők között (most olyan gyártókat nem sorolva, akik valami spéci területen utaznak, mint az Innov8 vagy a Hoka).

- Ha pesti vagy (vagy Győri, a többi várost nem ismerem), akkor menj el egy direkt futócipőkkel foglalkozó márkafüggetlen boltba, ott fel tudsz próbálni több gyártót, vidd el a régi cipődet, az alapján segítenek, hogy milyen a lábtartásod, mi lenne az ideálisabb választás számodra.

2015. aug. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Olyan üzletet keresek én is,ahol több márkát lehet próbálni.

A lábtartásom asszem Normál. De boltban megbizonyosodunk róla.

Helyben nincs ilyen bolt,de keresek,és ott vásárlok majd. :-)

2015. aug. 5. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!