Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hány forint a fegyverengedély?...

Hány forint a fegyverengedély? (Lent)

Figyelt kérdés
Milyen engedélyek és hogyan szerezhetem meg egy vadászfegyver(+lőszer) megvásárlásához szükséges engedélyeket és hány forint? Konkrétan egy golyós vadászfegyvert vennék már ki is néztem és már csak az engedélyek kellenek. Azért csak a vásárlásához kellenek engedélyek mert még nem vadásznék vele csak lőtéren lőnék vele pár hónapig amíg megtanulnám kezelni, lőni vele.

2015. aug. 16. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Első a vadászvizsga (kötelező tanfolyammal).

Majd orvosi (pszichológiai) alkalmassági.

Rendőrség megszerzési engedély (tárolóhely kialakítással) stb.:


Itt a 2. kommentelő leír mindent:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__70952..

2015. aug. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló által linkelt kérdésben a második hozzászóló vagyok.


Nagyjából 100.000-150.000 ft. A pontos összeg attól függ hogy hova mész tanfolyamra, mert elég eltérő árak vannak.


Erre még rájön a gyakorláshoz szükséges lőszer árai, illetve a lőtérhasználati díj ahol gyakorolhatsz. (bár ez utóbbi valamikor benne van a tanfolyam összegébe)

2015. aug. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

T. 2. Válaszoló!

1# vagyok

Nem akartam learatni a dicsőségedet, de annyira jól összeszedted, hogy "muszály" rá hivatkozni! Elnézést!

2015. aug. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kösz-Kösz mindkettőtöknek!


amugy ez lenne az: [link]


És később hogyha akarok még venni kettő vadászfegyvert(sörétes, még egy golyós) akkor az engedélyek már olcsóbbak lesznek? mert azt tudom hogy akkor a fegyverszekrény ára már lejön

2015. aug. 19. 09:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Most pontosan nem tudom hogy hogy működik, de úgy tudom hogy a a második-harmadik-sokadik fegyvernél már csak az erkölcsi bizonyítványt kell újra kifizetni, semmi mást.


De 10 fegyver felett már kell biztonsági üveg, biztonsági zár, riasztó, stb.


Első fegyvernek pedig inkább ajánlanék egy jó állapotú, használt, 2010 előtti CZ550-est .30-06 űrméretben, sörétesnek pedig egy 12-es IZS Bock-ot. Ezek megfelelően karbantartva igen hosszú ideig ki fognak szolgálni, az alkatrész és lőszerellátás megfelelő, valamint a puskaművesek már igen jól ismerik, így egy esetleges javítás során egyszerűbb dolguk van.


Az a gond a Marlinnel, hogy ha valami tönkre megy benne akkor igen nehéz hozzá alkatrészeket találni. Illetve hazánkban a 30-30-as lőszer sem valami elterjedt, így gondba lehetsz a lőszerek beszerzésével.

2015. aug. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát ha lehet javasolni akkor én is ugyan ezt javasolnám. Cz550 ből pedig a Kivehető tárasat (azt hiszem a Lux az).

Ha újat szeretnél akkor műanyag tusost vegyél az olcsóbb. A különbözet majdnem fut egy egyedi dió tust.

2015. aug. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
értem kösz! :D
2015. aug. 19. 23:10
 8/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb CZ550 kivehető táras, 5-3as tárkapacitással. (űrmérettől függően)


Normál űrméretben az MC és Battue Lux az ami fix adogatószerkezetes, illetve az összes Magnum űrméretű is fix.

2015. aug. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kösz, majd még gondolkozom rajta
2015. aug. 20. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!