Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen légpuskát vegyek...

Milyen légpuskát vegyek patkányok kiirtására?

Figyelt kérdés
Rokonomék panaszkodtak, hogy nagyon sok a patkányuk a jószágok miatt mióta nincs légpuskájuk. Szeretném őket meglepni eggyel, milyet vegyek ami elég erős, hogy leterítsen egy patkányt?

2015. aug. 25. 00:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Én ilyet vennék : [link]

Vagy Slavia 631-est.

Mind a kettőt "ismerem" erős, pontos. 10 méterről egy dezodoros palackot átszakít. Egy patkány bőre,húsa,teste, nem erősebb az alumínium doboz (spray) falvastagságánál.

Szerintem.

2015. aug. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 qerbord válasza:

Rágcsáló írtásra 5.5 kaliber ajánlott.

Ha nem a kínzás a cél,azonban bármelyik olcsóbb kategóriába tartozó puska megfelel a célra.

30.000 ft körül ki lehet hozni a megfelelő játékszert,de ez még mindig tilos!

Én megvizsgálnék pár alternatívát mielött bármit vennék.

2015. aug. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
Egy Fox terrier vagy görény. Az elkapja őket, még ha el is bújik.
2015. aug. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Semmilyet. Egy légpuska nem igazán okoz halálos sérülést egy patkánynak, mivel fürgék, ezért bármilyen puskával nehéz őket egyáltalán eltalálni, főleg éjszaka mozognak, így amúgy is gubbaszthatsz egy csomót a semmiért.



Rágcsáló irtó cégek visznek ki megfelelő mérget, és rövid távon csapdával érdemes kombinálni, gyorsabb, és hatékonyabb, mint a patkányra lövöldözni, aminek általában semmi eredménye leszámítva, hogy kilyuggatsz egy csomó dolgot, a mellé ment lövésekkel


(ui: természetesen, mielőtt mindenki nekem esik, a GYK-sok mindegyike légpuskával csípőből lövi ki egy patkány szemét éjszaka, szóval ez az itteniekre nem vonatkozik, de az ismerőseid valószínűleg nem GYK-sok, így nekik nem fog menni)

2015. aug. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

"Egy patkány bőre,húsa,teste, nem erősebb az alumínium doboz (spray) falvastagságánál"


Lehet, hogy nem erősebb, de mégis jobban "páncélozott". A patkány szőre egészen jó védelmet biztosít, de lőtték már meg légpuskával a macskánkat, minimális felületi sérülése maradt, végképp nem maradt benne a lövedék.


Egyébként még emberben is csak egy elviselhető méretű sebet okoz, ami az alu dobozt simán keresztül lyukasztja, ugyanis az emberi bőr nem egy üreges kifeszített felület...

2015. aug. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tudomásom szerint, ami régebben volt nekik az egy régi Slavia, csak nem tudom,h melyik típus, az simán kinyiffantott egy patkányt, persze,h ha fejen találta, jómagam is megöltem egyet.

2015. aug. 25. 22:27
 7/9 zoocox válasza:

Azt tudni kell, hogy 7,5 J alatti légpuskát tarthatsz engedély nélkül. Illetve fontos, hogy Magyarországon jelenleg hatályos törvények értelmében légpuskával nem vadászhatsz. Állatra nem lőhetsz. Magánterületen, lőtéren használhatod. Ha szállítod (kocsi belseje közterületnek számít), akkor zárt táskában.


Eddig a fontosabb szabályok. :) Habár szerintem lehetne egy külön kis kategória, mely engedné 16.3 J légpuska használatát egy kis vizsga után 16 vagy 18 év felett. Azért ne rohangáljon mindenki ilyennel. Országonként eltérő a szabályzás ez ügyben.


A 7,5 J nem igazán erős, de szerintem elég egy patkányhoz. Ne a leggagyibb kategóriát válaszd. Gyerekkoromban unokabátyámmal a pajtában disznóólban patkányoztunk. Fejbe kell lőni őket, vagy nyakon. Viszont este aktívabbak. Ha eltalálsz egyet, akkor a többi gyorsan lelép. Érdemes lenne inkább csapdázni, akár élve-fogó is jó lehet. A puska sokkal macerásabb.

2015. aug. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. A patkányozás már nem az én reszortom, én csak a légpuskát szállítom ajándékként szülinapra. Ha nekik úgy jobb, akkor irtsák méreggel élvefogóval vagy blökivel...
2015. aug. 28. 20:09
 9/9 anonim válasza:
Most láttam egy rakat videót yt-n,ahol a kötelező rágcsálóirtást éjszakai légpuskázással oldották meg.Nekem is ilyen bajom van.Egy 120 nm-es állattartó épületben és környékén 120 ezer Ft értékű rágcsálóirtó szerrel hízlaltam egy év alatt a dögöket , többen vannak mint valaha.Meglesz a megoldás,asszem.Jogszabályt fogok változtatni.
2016. jan. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!