Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Mit csináljak, hogy ne legyek rosszul?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A sztori a következő: 4 hónapja szültem, 90 kg vagyok jelenleg. Elkezdtem mozogni, hogy megszabaduljak végre ettől az óriási feleslegtől, de akármilyen mozgásformával próbálkozom, beletörik a bicskám. Kb 10-15 perc után szédülök és ájulásérzésem van, a szívem úgy kalapál, hogy majd' kiesik a helyéről..

Ez a probléma világ életemben fennállt, bár a súlyfelesleggel értelemszerűen rosszabbodott.

Sosem tudtam pár percnél tovább futni sem, mert akkor is jött a rosszullét. Régen többféle táncra is jártam, azt bírtam, de akkor sem leltem benne örömöm, mert borzasztóan kifárasztott.

Voltam már mindenféle kivizsgáláson, és ott nem derült ki semmi, hogy bajom lenne.


Tudtok valami megoldást javasolni?

Van erre valami módszer, esetleg a légzés nem megfelelő, vagy túl korán feladom? Talán, ha kitartóbb lennék, kitolódnának a határaim?


Remélem van ötletetek. Köszönöm előre is!


2015. nov. 10. 09:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Futásra ajánlom az első 5 km edzéstervet, nekem bevált, pedig elején 1 percet alig bírtam futni.
2015. nov. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyrészt lehet, hogy még korai egy kicsit a mozgás. Másrészt nekem sem valami jó a keringésem, "alulméretezett" a szívem, erek átmérője, stb. A sport hatására vitálkapacitás növekedéssel ellensúlyoztam, de a hosszú távokat én sem bírom. Ne magadtól erőlködj, valami edző, gyógytornász, esetleg sportorvos rád nézhetne.
2015. nov. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!