Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősportolók, testépítők...

Küzdősportolók, testépítők mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

[link]


A videó első percében azt mondja a fickó, hogy valamilyen erő vagy küzdősportban jártasnak kell lenni.


Hogy férhet össze ez a 2 értékrend ? Hogy tiszteljük az ellenfelet, aki ellen harcolunk és hogy gyűlöljük is őket egyszerre ? Nem furcsa ez nektek ?


2015. dec. 28. 16:08
 1/7 *Glissade* ***** válasza:
Nekem nem furcsa.
2015. dec. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha egy új ember eljön hozzánk edzeni, mindig elmondom neki, hogy ami gondja, baja, öröme, bánata, gyűlölete van az életben, azt hagyja kint. A ringben és a szőnyegen tiszta fejjel gondolkodjon. Mindenkinek joga van a sporthoz, mozgáshoz. Legyen az cigány, zsidó vagy magyar, ha van kitartása és fejlődni akar én foglalkozni fogok vele. Az, hogy az életben mit gondolok, mik a nézeteim, az edzésen történteket nem befolyásolják, és akiben van annyi, hogy edzésekre rendszeresen lejárjon, fegyelmezetten kövesse az útmutatásom, azért az életben is kiállok, legyen az cigány, zsidó vagy magyar, még akkor is, ha alapvetően egyetértek a videóban elhangzotakkal.


Az érthető, hogy nem 50kgs kisgyerekekből szervezik meg magukat, kicsit érdekesen nézne ki :).

2015. dec. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem csak az a furca, hogy aki jártas a küzdősportokban és elméletben minden ellenfelét tiszteli , az hogy gyűlölhet valakit a bőrszíne miatt ?
2015. dec. 28. 16:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ebbe fölösleges belemenni. Nem a bőrszínükkel van a baj, ezt mindenki tudja, az ideológiai nézetek kinyilvánításának nem az edzőterem a helye, de erről a videóban nem is volt szó. Hogy ki mit gondol a világról nem befolyásolja a fizikai teljesítőképességét.
2015. dec. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 aikiboxer ***** válasza:
A sport az csak sport. Nem csinálunk vallást vagy politikai gyűlést az edzésből. Mindenki azt az ideológiát vallja, amit szeretne. Mondjuk boxon elég sok a roma gyerek (a box a szegények sportja, emiatt is rengetek roma vagy Amerikában fekete csinálja), így nyilván aki rasszista lett volna korábban, hozzászokik ehhez és talán a rasszizmusa is csökken, ha élőben lát roma gyereket vagy csajt. És ez fordítva is igaz, a romák is megtanulnak a sport normái szerint viselkedni, és talán élni is. Ezen túl azonban simán lehet mindenféle ideológiai elkötelezettségű ember az edzésen, max nem beszél róla.
2015. dec. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem fér össze. Mondok neked cifrábbat is. Bjj-zek, a mesterem brazil, gyakorlatilag egy bevándorló. mégis az edzés elött állandóan idegenellenes szövegeket kell hallanom mostanában állandóan. Vannak emberek, akik egyszerűen túl primitívek hogy ezt felfogják.
2015. dec. 29. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a legprimitívebb dolog primítívnek gondolni valakit, vallási vagy politikai meggyőződése miatt. Mindenki szabadon fasiztázhat, de ha valaki cigányozik az egyből náci. Nézzél statisztikai adatokat, hogy mennyi a roma származású fogvatartottak száma a börtönökben. Nem a cigányokat kell elítélni meg a zsidókat, hanem a bűnözőket, viszont a bűnözők nagyrésze hazánkban, ha tetszik, ha nem cigány származású.
2015. dec. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!