Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mezítlábasok, vannak itt akik...

Mezítlábasok, vannak itt akik még télen is csinálják? Javaslatok?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. Már kiskoromtól érdekel a mezítláb mászkálás, de kb. október után már elég hideg van nekem. Ma kíváncsiságból kipróbáltam milyen lehet télen. 1°C volt, egy papucsot azért vittem magammal. Az első pillanataban nem tűnt vészesnek, de 5 perc után eléggé kezdett szúrni az út, kiscit fájt is ahogy léptem. Fel kellett húznom a papucsot és a fél órás utamból csak 5 percet bírtam ki nélküle, de papucsban már egész kellmes volt, annak ellenére hogy zokni nem volt rajtam. Esteleg valami javaslat? Ti milyen talajon nem fáztok ilyenkor/ lehet edzeni rá valahogy, hogy jó érézs legyen ilyenkor is?

#mezítláb #barefooter
2015. dec. 28. 18:56
1 2 3
 1/25 *Glissade* ***** válasza:
88%

Szerintem minden csak megszokás kérdése. :)

Nem félsz, hogy üvegszilánk áll a talpadba?

Én ezért nem merek mezitlább kimenni...

2015. dec. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
100%

Izgi:), de ilyen időben nem túl vonzó.

Pont azon gondolkozok, ha láttalak volna pl. ma mezitláb menni az utcán, akkor mit gondoltam volna rólad? :)

Mert nyilván nem nézel ki bolondnak, de alapból első reakcióm ez lett volna, hogy szegény lány megbolondult! :)

Ha nyáron,tavasszal, szóval napsütéses meleg időben látlak akkor meg az jutna eszembe, hogy tök szexi a csaj :)

35/F

2015. dec. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
És számít ki mit gondol? Nem. De hideg van hozzá. Ezzel együtt próbáld ki hóban, de nagyon rövid ideig, mondjuk kiszaladsz a kertbe, aztán vissza a melegbe, mert a fagyási sérülés nem vicces!
2015. dec. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
42%
Mi ez a mezitláb mászkálás?Valami sport?
2015. dec. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
91%
Mezítlábazni jó, de hidegben nem érdemes. Rövidebb időre persze poén kiszaladni a hóba, viszont ha nem akarsz egészségügyi problémákat, akkor inkább csak akkor mezítlábazz kint, amikor már melegebb lesz.
2015. dec. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Lehet hogy maradok a tavasztól őszi időszaknál. A telet meg valahogy majd csak kibírom :)

Persze a havas dolgot 1x kipróbálom ha lesz majd hó.

2015. dec. 28. 21:00
 7/25 anonim válasza:
Télen is lehet mezítláb mászkálni, csak máshogy mint nyáron...én hóólvadástól mikulásig gyakorlatilag mezítláb élek, de ilyenkor csak kirándulni megyek mezítláb - készítettem magamnak egy "szandált", amiben nulla fok környékéig egészen komfortosan lehet jönni-menni...akit érdekel, annak privátban elküldöm a linket...:) 43/F
2015. dec. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Hidegben futni próbálj, mert a mozgás melegen tart. Futás közben a talpak rövidebb ideig érintkezik a talajjal, így kevesebb hőt veszítesz. De ne fázz meg, sapka, sál, kesztyű legyen rajtad. A hideghez tudod magad szoktatni, hideg zuhannyal, jéghideg fürdővel, otthon vagy szaunamedencében. Ahogy edzettebb leszel, és jobban bírod a hideget, csinálhatod nem csak mezítláb, hanem egyre kevesebb ruhában, rövidnadrágban, trikóban. Először csak egy néhány perces körre menj, utána növelheted a távot. Utána otthon tudj átmelegedni: csinálj előre forró teát, vegyél meleg fürdőt. 

Ha leesik a hó, a hóban való hempergés nagy élmény, fürdőruhában, de méginkább anélkül. 

Tavasztól meg mehet a mezítláb egyre többet. 

2016. jan. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket! Kipróbálom!
2016. jan. 1. 17:21
 10/25 anonim ***** válasza:
Kiszaladtál mezítláb a tegnap esti mínusztízbe? :D
2016. jan. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!