Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha két hónapig heti 6X keménye...

Ha két hónapig heti 6X keményen edzenék 3 órán keresztül, zsákolás, kardió, traktorgumi csapkodás, stb. és csak minden második nap ennék egyszer, de akkor rengeteget, főleg húst, tejterméket, és zöldséget, akkor mennyivel lennék jobb kondiban utána?

Figyelt kérdés
Nem fogom megcsinálni, nyugalom. De voltak régebben ezek a katonai büntetőtáborok, ahol a fent leírtaknál sokkal rosszabb körülmények voltak, egész nap dolgoztak, alig kaptak enni, és mégis megkeményedtek ott az emberek (persze volt aki meghalt). Amit én leírtam, az sokkal tűrhetőbb szerintem, és még regenerálódni is több idő lenne...

2016. jan. 12. 22:24
 1/6 anonim válasza:
Ha nagyon meg akarod már csinálni, és van már egy bizonyos szintű kondid, akkor lehet. Viszont ha van is, de azért nem olyan nagyon jó, akkor a helyedben 1-2 hétig még "bemelegednék". Ja és semmiképpen se hagyd ki az étkezéseket, arról szó sem lehet. Koplalásból nem lesz izom
2016. jan. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez egy érdekes kérdés. Én tuti nem fogom megmondani, mi történik ilyenkor, de elgondolkodom kicsit. Az ugye nem kicsit nem mindegy, hogy mégis mennyit lennél képes enni. Vannak, akik egyszerre csak keveset tudnak enni, bár ilyen helyzetben ez lehet, hogy megváltozna valamennyire (bár lehet, hogy előbb fogynának és gyengülnének le).

Sokezer kcal nekem se lenne egyszerű (a csudába is, ki kéne próbálni, de hogy veszem rá magam 3 óra kemény edzésre? sehogy. inkább egésznapos teljesítménytúra fagyban, ott csak menni kell, az laza)...

A 48 óra nagyon hosszú aminosavak nélkül. Van, aki tart ekkora böjtöket, de azért nem heti háromszor s gondolom, veszt is izmot, csak visszaépül. Napi egyszeri evés még OK, de utána muszáj izmot bontani, amennyire tudom.

Hogy a test hogyan kezel 2 naponta egyszerre sokezer kcalt, az is egy jó kérdés, erről nem tudok sokat. Aki nagyon aktív és hatalmas és izmos és napi egyszer eszik, annál megoldja a test, nem lehetetlen (bár a gyomor s más részek mérete azért számít), de hogy mit kezd egy mezei embernél hirtelen...? S hogy milyen korlátok vannak esetleg a táplálékfeldolgozásnál...? Passz.


Gondolom, elég veszélyes a dolog, nem akárkinek a szervezete viselné "jól" ezt a dolgot.

2016. jan. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
én arra gondolok, hogy régen biztos voltak olyan emberek, akik akár több napig nem ettek, pl vadászok, aztán ha sikerült valamit elejteni, akkor sokat ettek
2016. jan. 13. 11:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Ettek azért, mert találtak valamit, meg eladtak gondolom húst, aztán vettek kaját, nemcsak vadat ettek. Gondolj csak a prémvadászokra.
2016. jan. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi bokszedzőtáborban csináltuk azt, hogy napi 4x kőkemény, brutális erőnléti edzés, volt ott végkimerülésig zsákolás, dombra futás, traktorgumi hajigálás, bokszzsákkal való futás, speciális súlyzós gyakorlatok, stb... Tény, hogy emellett qrva sokat zabáltunk, és edzőtábor után +8-10 kg-val tértünk haza. Szóval amit leírtál, az simán mehet, csak legyen egy alapedzettségi szinted hozzá.


Azt hozzáteszem, hogy az edzőtábor alatt a napi 4 edzések során teljesen lezombisodtunk, nagyon leterhelte az idegrendszerünket. Utána kellett regenerálódni 3-4 napot, hogy a szervezetünk visszaálljon a normál kerékvágásba (főleg az idegrendszer)

2016. ápr. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor már inkább napi 1x nagyon nagy mennyiségű kaja és minden nap edzés
2016. ápr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!