Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik jobb utcára és milyen...

Melyik jobb utcára és milyen botot lehet legálisan magunknál tartani ha ezt űzzük (utca)?

Figyelt kérdés

- Kali

- Eskrima

- Canne de Combat (Savateféle-Vívás)


2016. jan. 17. 11:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

kali, más néven eskrima :)


tudom ajánlani, nagyon hatékony késsel, bottal és pusztakézzel is.


https://www.youtube.com/watch?v=QaWlPi51QiM

2016. jan. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
És milyen botot javasolsz utcára amibe nem kötnek bele a zsaruk? :)
2016. jan. 17. 12:00
 3/17 anonim ***** válasza:

Hát ez mér nehézkesebb, én nem kötnék bele senkibe emiatt, mert tudom, hogy milyen szar a közbiztonság, van olyan aki viszont keményen megbírságolhat.

demokratikus jogállamban a törvénynek kiszámíthatónak kell lennie, de ez Magyarország, itt a törvényeink is egymást ütik ki ( nem csak az emberek).


Bünteto törvénykönyv 29.s

(1) Nem büntetheto, akinek a cselekménye a saját, illetoleg a mások személye, javai vagy közérdek ellen intézett, illetoleg ezeket közvetlenül fenyegeto jogtalan támadás elhárításához szükséges.

(2) Nem büntetheto az sem, aki az elhárítás szükséges mértékét azért lépi túl, mert azt ijedtségbol vagy mentheto felindulásból képtelen felismerni.

(3) A büntetés korlátlanul enyhítheto, ha az ijedtség vagy a mentheto felindulás az elkövetot korlátozza az elhárítás szükséges mértékének felismerésében.


magyarul ha megtámadnak és te ezért megijedsz és a túlfűtöttségtől nagyobb kárt okozol neki, mitn amit ő okozhatott volna, akkor nincs gáz.

vagyis dehogy nincs, mert itt egy másik törvény ami jobban veri keresztbe az előzőt, mint mayweather paikiaiot.


A 175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről

3. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában tilos a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt közterületen, nyilvános helyen – ideértve az ott lévő járművek belső tereit is –, valamint közforgalmú közlekedési eszközön birtokolni.


tehát hiába akarsz te arányosan védekezni egy késes támadó ellen, esetleg egy bottal vagy másik késsel, mert a védekezésed bár arányos volt, mégis a közbiztonságra veszélyes eszközt hordtál magadnál. ezért nem a védekezésért, hiszen az arányos volt, hanem az eszköz viseléséért bírságolnak meg.


hivatalos szervnél dolgozom, és én is azt mondom, hogy vicc az egész.


gázpisztoly, gázspray gumilövedékes lehet nálad engedéllyel, pár ezer forint kell hozzá és egy erkölcsi bizonyítvány. a sprayhez még engedély sem kell.

2016. jan. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én kalapáccsal mászkálok, azt semmi nem tiltja.

Eddig volt pár alkalom mikor elő kellett venni, és barkácsmunkához.

A kocsiban egy samu van.

Egy aluljáróban megállítottak hogy adjak már cigit.Mondom nincs, de nem is adnék, miért adnék, nem te dolgoztál meg érte.

Erre kértek mást is, nem volt kedvem odaadni, előkapta a hurkaszeletelőjét.

Mondom várjál, mégis megkapod.

Levettem a táskám a hátamról, mondom ebben van, mindjárt adom.

Előkaptam a kalapácsot, a hurkaszeletelőjét szétkaptam vele.

A haverja úgy bexart hogy azonnal kereket oldott.

A srác utána nagyon megraázta a pofonfát, szegénynek csak úgy záporozott.

Pár hétre rá meglátott az utcán.

Mikor látta hogy én vagyok az átment a túloldalra, elindultam felé, de elfutott.

Azóta elköltözött, senki nem tudja merre.

A kocsiból is egyszer vettem elő a samut, no nem az útpatka javításáért.

Amikor előkerült, egyből rend lett.

Mindenki ment a maga útján:)

2016. jan. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Vagyis nem kell fosni a feljelentgetések miatt.

De kalapáccsal az övembe hadd ne mászkáljak.

Valami kis egyszerű botféleségre gondoltam amit elrejthetek vagy az övemre fűzhetek hogy kéznél legyen.


Mert mire jó a Kali, Eskrima meg ezek ha nem lehet nálad bot. Vagy egyesek arra gondolnak, hogy ha megtámadnak akkor ott lesz melletted egy bot?

2016. jan. 17. 18:10
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát Honvéd akkor valami botszerű amit viselni is lehet olyan van?
2016. jan. 17. 18:11
 7/17 anonim ***** válasza:

Mire jó ? A kalinak vagy eskrimának, (ahogy tetszik) legnagyobb része késharc.


A mi alakulatunknál a honvédségnél a kebar kés volt "rendszeresítve", ( ezt lehetett kedvezményesen megvenni ), de az amerikai kiképző / kali oktató a recon 1-es kést javasolta. A pengéje kb 8-9cm, hordhatod magadnál. Sokkal kisebb, kompaktabb, mint valami nagyobb "kard", és civilként is hordhatod magadnál.

Ami a hatékonyságát illeti, én a testpáncélt gond nélkül át tudtam szúrni vele, nemhiszem, hogy egy téli kabát kifogna rajta. :).

2016. jan. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Háát azért én nem hordanék magamnál kést.

Mert ha bottal fejbe vágok valakit vagy lábon az oké.

De ha leszúrom szerintem a zsaruk nem lesznek megértőek. :DD


És én nem akarok férfiakkal közösülni a sitten. :P

2016. jan. 17. 18:33
 9/17 anonim ***** válasza:

Pont ezt fogod megtanulni az edzésen.

Nem kell megölnöd senkit, egy vágás az izomra, inra bőven ártalmatlanná teszi.



Én csak két évet tanultam kalit a honvédségnél, de elég intenzíven, ott mondta az amerikai kiképző/oktató, hogy a jó késharcosnál mindig 2 kés vam az utcán. Az egyikkel megöli a támadóját, a másikat utólag a kezébe teszi, így már jogos volt az önvédelem :).

De szerintem jobban kéne bíznod magadban. A tested is tud halálos fegyver lenni, sőt a bíróság is figyelembe veszi, a katonai, harcművészeti, küzdősportolói múltadat.

2016. jan. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Igen csak ha katona az ember úgy egyszerűbb mert gondolom azzal elnézőbbek mint egy átlagemberrel. De megfontolandó ez a Kali. Illetve a Defendo nem jobb? :S


Neked mi a véleményed mint szakértő?

2016. jan. 17. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!