Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás és szauna után az...

Futás és szauna után az ájulás kerülgetett, hazafelé pedig hánytam. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Hosszú kihagyás után először mentem edzőterembe. 12 órakor ettem, közepes mennyiséget, szénhidrátot, zöldséget, fehérjét vegyesen, 15 órától pedig futottam/sétáltam 40 percet, amivel kb 400 kalóriát égettem(ezt azért írom, hogy lássátok, bőven volt benne séta is, illetve a futás sem volt túl gyors) Ezek után 20 percet töltöttem infraszaunában, és utána kezdődtek a gondok. Kb 15 percig nagyon szédültem (lila-fekete csillagok mindenhol). Kb fél liter folyadékot (vizet) fogyasztottam az edzés, és a szaunázás során, ami nem sok, de így is azt éreztem, mintha csak gyűlne-gyűlne a folyadék a gyomromban, és kezdett hányingerem lenni. 20 perc buszozás után ahogy leszálltam, rögtön kitaccsoltam, illetve inkább csak öklendeztem, de nagyon keveset hánytam, de 3x is rámjött ez a dolog..Mit rontottam el, mi lehet az oka? Vércukorszint, túlterheltség, vagy mi? Nem először járok így, (sokszor abbahagytam, majd újrakezdtem a sportot), de hányásig soha nem jutottam.
2016. jan. 18. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Mikor mentél edzeni (az evés után mennyivel)?

Szerintem megterhelő volt a kihagyás után (a terem+futás).

Edzés után ezek szerint nem is ettél?

2016. jan. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem ment fel nagyon magasra a pulzusod? Az okozhat ilyet...
2016. jan. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nátrium hiány. Ha ezt kezded érezni akkor egy kevés só tud segíteni.
2016. jan. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az edzés és az evés között 3 óra telt el. 12-kor ettem, és 3-kor kezdtem futni. Nem ettem edzés után, úgy voltam vele, hogy nagyon hamar hazaérek, és jobban szeretek nyugodt körülmények között kajálni. Viszont már edzés közben sem éreztem magam túl fényesen.


Nem volt pulzusmérő, de még anno a régi teremben volt 200 a pulzusom, amire legyintett a recepciós, hogy "200-as pulzussal már a mentő vinne a kórházba", illetve mondta, h nem mérnek megbízhatóan a gépek..hát nem tudom. A fülem is bedugult, és ez is rendszeresen előfordul edzés közben, nem tudom ez összefüggésbe hozható-e valamivel.

2016. jan. 18. 19:26
 5/8 *Glissade* ***** válasza:
0%

Szédülés: Menekülés a helyzet elől! Edzés esetében ez azt jelenti, hogy még nem szoktál hozzá az edzéshez, ezért tiltakozol.

Vagy valami oknál fogva ellenérzeted van a mozgással kapcsolatban.

Vagy keveset ettél, keveset ittál, nagyon meleg volt.


Hányás: Szintén a szervezet védekező, menekülő reakciója: azon az elven alapul, hogy ha jön a medve, telihassal nehezebben tudsz majd elmenekülni előle.

Tulajdonképpen ezért ürited ki a gyomrodat, hogy képes legyél a meneküléshez, vagy a túlzott fizikai és mentális igénybevételhez alkalmazkodni.


Vagy gyomorrontás, rosszat ettél, gyomorgörcs

2016. jan. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor nem a kajával lesz itt a gond, hanem tényleg a pulzusoddal. A 200 az nagyon magas, még ha rossz is a mérő. A füldugulás is ezért van. Orvoshoz menj el mindenképpen.
2016. jan. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy most magas volt-e, mert szerintem nem volt pulzusmérő a futópadon, vagy ha volt is nagyon alacsonyan volt fogója ahhoz, hogy megfoghassam..Régebben, másik teremben viszont gyakori volt, h 200-at mutatott..MOst csak azt tudom, hogy bedugult a fülem, és ez régebben is rendszeresen előfordult.Az tuti, h alaphelyzetben normál, de inkább alacsony a pulzusom. De akkor el fogok menni kivizsgálásra.
2016. jan. 18. 19:35
 8/8 anonim ***** válasza:

A termek "kapaszkodós" gépbe épített pulzusmérői katasztrofálisak!


Van mellkas pántos pulzusmérős órám, és tapintással is ellenőriztem sokszor, simán mutatnak egy 140-160-as tök jó pulzusnál 50-et vagy 200-at.


Egyébként pulzust mérni szerencsére nem nehéz kell egy másodperc mutatós óra (akár mobil) és megszámolod, hogy egy perc alatt mennyit ver a szíved. Ha a csuklódon nem találsz pulzust, akkor próbálj a nyakadon tapintani, ott nagyon könnyű.

2016. jan. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!