Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen mozgás/edzésterv +...

Milyen mozgás/edzésterv + étrend illik ehhez az alkathoz? (Előzmények + egyéb info bővebben lent)

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok, 13 évig úsztam versenyszerűen, amit lassan 5 éve abbahagytam és azóta monoton ülőmunkát végzek napi 8 órában. Igen, bekövetkezett az, ami ilyenkor elkerülhetetlen: az izmaim eltűntek, helyettük viszont az ülőmunkának és mozgáshiánynak köszönhetően derékra-hasra-combra és popsira feljött egy kis zsír. Nem vagyok kövér, a 174 centimhez 64 kiló vagyok (versenysport mellett 56 voltam nagyon maximum) ami oké, normálisnak számít, de az említett területeken nagyon plöttyedtnek és zsírosnak érzem magam...meg narancsbősönek. :D Tehát nagyon aránytalanul "híztam meg" és ehm, nem igazán tetszik. :) Nagyon sok oldalt olvastam és egyenlőre nincs lehetőségem dietetikus tanácsát kérni, ezért itt is érdeklődöm: mit tanácsoltok, milyen edzést végezzek + milyen étkezés kell ahhoz, hogy minimalizáljam az említett részeimen lerakódott zsírt? Tudom, nincs helyi fogyás stb. de jól jönne valami támpont. Edzőterembe nem szívesen járok, uszodába se nagyon tudok eljutni, szóval leginkább otthoni gyakorlatokra gondolok. Van ugrókötelem, azzal az utóbbi pár napban kezdtem kardiózni, valamint van egy mini stepperem és némi könnyebb tömegű (1-2 kilós) súlyzóm, ezekkel szeretnék valamit kezdeni + saját testsúly. :D


Bocsi a kisregényért, előre is köszi a válaszokat!



2016. febr. 22. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezek a tipikus női pontok, ahova könnyű hízni. :)

Kezdetnek otthonra pl. ez:

[link]

Szerintem neked elég 4-6 hét, mert van sportmúltad.

Aztán lehetne növelni a súlyokon, az 1-2 kg kezdésnek jó, míg belerázódsz, de nem sokáig.

Vagy ha saját testsúlyos edzés, akkor fegyencedzés.

2016. febr. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát igen és most már van sajnos tapasztalatom is a dologban. :) Nagyon szépen köszi a választ, ment a zöld kezecske!
2016. febr. 22. 15:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen, sok sikert! :)
2016. febr. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!