Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért sokkal fárasztóbb 20...

Miért sokkal fárasztóbb 20 perc kocogás mint 20 perc erőltetett kerékpározás?

Figyelt kérdés
2016. márc. 20. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Rossz futótechnika, rossz futó felszerelés, de fokent az az oka hogy a futasnal mindem lepesnel becsapodsz, tehat ez egy hirtelen sokk az izomknak es a szervezetnek.
2016. márc. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

a kocogás szerintem olyan, hogy nem szabad kezdőként ilyen hosszú ideig csinálni.

fokozatosan kell elkezdeni és emelni az időt, esetleg a tempót is.

a lakosság nagy része nem is lenne képes megállás nélkül ennyi ideig kocogni.

aki nincs hozzászokva annak az is fárasztó,hogyha a busz után futni kell pár métert.

míg biciklizni szerintem kb minden ember képes. bár jól megnyomva az is fárasztó. de értelemszerűen könnyebb,hiszen kvázi ülsz közbe. jó a lábaiddal hajtanod kell, meg a felsőtesteddel is ráhajolsz kicsit a kormányra. de közel sem annyira megterhelő mint futni.

2016. márc. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
93%
Igaza van a második válaszolónak pl 25 km le lehet biciklizni elsőre de annyit nem lehet elsőre lekocogni.
2016. márc. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert egyrészt nem kell a saját testsúlyodat viselni, hanem ülsz egy eszközön, ami gyakorlatilag viszi helyetted a súly nagy részét.


Másrészt mert a kerékpározás közben nem azonos energiamennyiséget kell kifejtened a haladáshoz, hanem ( mint az autónál) a mozgásba lendítéshez kell nagyobb energia, és utána a sebesség fenntartása már lényegesen kevesebb energiát igényel. ( Nézd meg az autód fordulatszám-mérőjét mikor állóhelyből elindulsz, és amikor beállsz utazósebességre!)

Ezzel szemben kocogásnál minden egyes lépés ugyanannyi energiát igényel.

Harmadrészt: mert kerékpározásnál az idő nagy részében ( akár a felében, vagy többen is) valójában nem fejtesz ki erőt, csupán irányítod a lendülettől mozgó kerékpárt.

2016. márc. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MZ.per.X válasza:

Ahogy előttem írják, én mindkettőt próbáltam, de némi túlsúlyom miatt jobban bejött a bringa.


19:08-as nem tudom miért 0%, alapvetően tök igaza van, hozzá nem szoktatott szervezetnek fokozatosan kell ráállni a kocogásra, mert sokkal jobban terhelődnek az ízületek, porcok, főleg ha valaki felesleges zsírt cipel magán.


Biciklinél tényleg az van, amit előttem írnak, hogy ott leginkább az elinduláshoz kell erőt kifejteni, onnantól meg csak tartanod kell a szintet, hacsak nem tekersz folyamatosan gyors tempóban. Plusz biciklin ha elfáradsz, akkor simán kihagyhatsz 1-1 tekerést, máris spórol a szervezeted, futásnál meg folyamatosan dolgoznod kell.

2016. márc. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!