Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősport van, amit...

Pszicho88 kérdése:

Milyen küzdősport van, amit értelmes, intelligens emberek űznek?

Figyelt kérdés
Nem szívesen használom ezt a megkülönböztetést, de rettegek küzdősportot választani, ugyanis a box -al kapcsolatban igen rossz tapasztalataim voltak. Ahol edzettem csak romák voltak és ahogy nézegettem a thai box edzéseken is a primitív, bunkó magyarok gyűlnek össze, ergó ez sem lesz az én sportom. Melyiket érdemes választani akkor, ahol jó a társaság?

2016. aug. 13. 20:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
nem sport, hanem hely függő... most Székesfehérvárból tudok kiindulni.. tudod, ha az adott sport edzése az öreghegyen van valamelyik iskola tornatermében vagy akárhol, akkor nagy valószínűséggel jól szituált emberek fognak oda járni... de ha lent van a tóvároson, akkor cigányok meg alkeszek.. ez ennyi... ha szar környékre jársz edzeni, ott szar embereket fogsz találni...
2016. aug. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%
Próbáld meg a karatét. Ott fegyelem van. Nem lehet akármit csinálni. Ott nem lesznek bunkók, de ha még is akk az a személy átmeneti ott.
2016. aug. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2016. aug. 14. 10:12
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Második válaszadónak igaza van. Ahol sokat kell tanulni, azokat az iq huszárok elkerülik.
2016. aug. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
51%

Hàt figyelj, sajnàlom de vagy tanulsz valamit szenvedve ezek között, vagy mész "rendes" emberek közé de nem tanulsz semmit.

Miért ?

Tapasztalatom szerint shol rendes emberek vannak az valami harcművészet, egy kis tornateremben havi 5-10 ezer forintért ahol nincs küzdelem se, csak levegő kékítés. Ez a gazdagoknak ad hamis önbizalmat, cserébe nem lépnek ki a komfort zónâjukból.


Amit te írtàl ott van igazi edzés mert ezek nem ilyednek meg a full contactol, ezek 2-3 ezerért jàrnak, viszont itt kikel lépni a komfort zónàdból. Meg gondolj bele ha edző lennél kit versenyeztetnél ? A nyàpic gazdag gyereket, vagy egy csóró primitívet aki viszont erős, meg kiàll bàrkivel.


De lehet hogy nincs ott baj, én is néha azt hittem hogy ezek alpàri emberek, de megadtam a tiszteletet, és ràjöttem hogy nincs itt baj.

Amúgy ezeknek a sportoknak a képviselői tényleg primitívebbek nézd meg a bajnokokat pl: Mike Tyson, Myweather, Roy Jones, Ali se volt a rendes sport ember kategóri (tisztelem, sajnàlom de azért durva dolgokat tett néha)

2016. aug. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 aikiboxer ***** válasza:
100%

Tényleg klubfüggő. Az "úri sport" a harcműveszetek között egyértelműen az aikido, ennek van a legmagasabb presztizse az értelmiség körében és ahány aikido klubban eddig megfordultam, mind tele volt magas szintű értelmiségiekkel.


De mondjuk valóban, karate klubot is ki lehet fogni, anno például kizárólag orvosi egyetemistákkal karatéztam és az edzőnk is orvos volt.


Azért az ökölvívást se írjuk le, nálunk is voltak diplomások, sőt 5 diplomás is, meg felsővezető stb. (Nyilván a hobbisták között.)


Úgyamúgy meg nem a diploma teszi az embert.

2016. aug. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Jó de az olyan klubb, de mondjuk gyerekek/fiatalok körében a boxot inkább a szegényebb parasztos magyar/roma gyerekek űzik ahogy észrevettem, persze nem baj hagy sportoljanak, de mondjuk meg őszintén a gazdag/módos gyerek nem igazán akar közéjük lemenni, inkább fizet 3X annyit és megy máshova.
2016. aug. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 aikiboxer ***** válasza:
100%
Igaz, levittem a gyereket boxversenyre, a pár fehér gyerek világított a barna tömegben. :)) A box a szegények sportja, meg a cigóknál presztízs sport is. De ha normális az edző, akkor a normális cigók maradnak, a hülyék meg kikopnak.
2016. aug. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Pontosan :)

De amúgy nem kell elsőre ítélni, meg kell adni a tiszteletet köszöni, lekezelni, eyenrangúan, pár hónap és befogadnak. Aki 5 éve ott van nem hiszem hogy arra vár annyi ideje hogy mikor tud elcsenni egy telefont például :D

2016. aug. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 aikiboxer ***** válasza:
100%
Persze, nálunk full normális dzsippók vannak, de az edzőnk is nagyon normál. Volt, hogy lejött három raj csávó keménykedni, egyszer jöttek, többet nem.
2016. aug. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!