Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Balettosok! Mesélnétek egy...

Balettosok! Mesélnétek egy kicsit a balettról?

Figyelt kérdés
Úgy értem, meg vagytok elégedve ezzel a 'sporttal', növeli az önbizalmatokat, milyen jótékony hatásai vannak a testalkatra nézve?

2016. aug. 24. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én modern balettot táncolok.

Számomra a legjobb dolog, ami történt velem az életemben. Amióta rátaláltam van értelme élnem. Előtte csak úgy vergődtem, azóta viszont szárnyalok, mind testileg, mind lelkileg. Rengeteget fejleszt az élet minden területén. Határozottabb lesz tőle a testbeszéded, a kommunikációd. Az emberektől azonnal tiszteletet kapsz, mert látszik a kisugárzásodon a szabadság, a "szárnyalás" és nyilván az erő és dinamika.


Én mindenképp színházban képzelem el a jövőmet, így a színjáték fejlesztéséhez is felhasználom a táncban tanultakat.

2016. aug. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Én klasszikus balettot fogok táncolni, és remélem, ugyanígy tudok majd nyilatkozni róla! :))
2016. aug. 25. 11:37
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ha még fiatal vagy akkor a legjobb a klasszikus balettel kezdeni, mert az mindennek az alapja.


Sok élményt és rengeteg sikert kívánok hozzá! :)

2016. aug. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Télen töltöm a 16-ot. És nagyon köszönöm! :)
2016. aug. 25. 12:51
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Fantasztikus!


Kb. egy év alatt a klasszikus balett teljesen átalakította a testem, és vele az életem is. Mondjuk heti 6-7 órát töltök a teremben - hobbi szinten ez asszem elég soknak számít. Ennek a fele kb. technikai óra, vagyis a tulajdonképpeni balett, a többi erősítés és nyújtás.


Életemben először előbújtak a kockák a hasamon (mondjuk ehhez étrend is kellett) és életemben először tudok úgy mozogni, hogy nem unom és nem kényszernek érzem.


De ami ezeknél sokkal fontosabb, kikapcsol, a munka+tanulás mellett ez nagyon fontos nekem. Ha ott vagyok a teremben, akkor csak egy dolog létezik a számomra, a mozdulat, amit éppen csinálok.

2016. szept. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!